Wożuczyn-Cukrownia: Zanim wrócą do swoich mieszkań 

  • 10.09.2021, 08:00
  • wd
Wożuczyn-Cukrownia: Zanim wrócą do swoich mieszkań 
W lutym w ponad 100-letniej kamienicy w Wożuczynie-Cukrowni wybuchł pożar. Straty oszacowano na ok. 1 mln zł. Dach nad głową straciło dziewięć rodzin. Teraz trwa wielki remont.  

Kamienica ta ma ma ponad 100 lat. Znajduje się na terenie byłej cukrowni. W czasie drugiej bitwy tomaszowskiej w 1939 roku zlokalizowano tam szpital polowy. A to dlatego, tuż obok w domu dyrektora cukrowni mieścił się sztab głównego generała bitwy. Sanitariuszkami w szpitalu były m.in. pracownice cukrowni.  Teraz kamienica jest własnością małej wspólnoty mieszkaniowej. I to jej członkowie - 9 rodzin straciło dach nad głową.  

W trakcie pożaru spaliła się część konstrukcyjna dachu, ogień uszkodził poddasze budynku. Użyta podczas akcji ratowniczej woda sprawiła, że rozmiękły wykonane z gliny i trzciny stropy.

Przeczytaj cały artykuł w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe