Inwestycja Samorządowa: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Bełżcu

  • 02.08.2021, 06:00
  • wd
Inwestycja Samorządowa: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w Bełżcu
W celu poprawy stanu gospodarki ściekowej na terenie gminy Bełżec, żeby zminimalizować zagrożenie epidemiologiczne i zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska naturalnego, gmina Bełżec wybudowała w Bełżcu sieć kanalizacji sanitarnej (kolektor KP-1). Prace odebrano w ub. roku.

Zadanie zostało zrealizowane w latach 2017-2020, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość to 5 mln 876 tys. 792 zł, w tym dofinansowanie ze środków EFRR 2 mln 769 tys. 691 zł.

Prace wykonane w ramach tej inwestycji z rozbudowanej sieci kanalizacji sanitarnej podciśnieniowej z rur PE 90, PE 125, PE 160, PE 225; wykonanie sieci grawitacyjnej z rur PCV-U-160; wykonanie przyłączy grawitacyjnych z rur PCV-U-160, studni zbiorczych (zaworowych), studni rewizyjnych oraz zakup i montaż prasy do odwadniania osadu nadmiernego wraz z linią do higienizacji osadu wapnem. Kupiono również ciągnik z przyczepą. Wybudowana w ramach tego zadania sieć kanalizacyjna ma łączną długość 8 949,50 m. Dzięki tej inwestycji z rozbudowanej oczyszczalni korzysta dodatkowe 568 osób, mieszkańców Bełżca i gminy Bełżec. Korzystają też instytucje i firmy, które na tym terenie prowadzą działalność gospodarczą.

Realizacja tej inwestycji przyczyniła się do poprawy stanu infrastruktury technicznej (kanalizacja) i zapobiegła degradacji środowiska naturalnego, które stanowi podstawę potencjału rozwoju gminy Bełżec i wpływa zdecydowanie na podniesienie jakości życia mieszkańców. Miejscowość Bełżec została już w całości skanalizowana i łącznie wybudowano tutaj 37,6 km kanalizacji.

– To nie koniec tego rodzaju inwestycji. Mamy już podpisane umowy na dotacje do kolejnych odcinków. Będziemy budować kanalizację w miejscowości Chyże oraz w Szaleniku-Kolonii – mówi wójt gm. Bełżec Andrzej Adamek.

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej jest inwestycją samorządową biorącą udział w plebiscycie Perły Biznesu.

wd

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe