Duże Przedsiębiorstwo: Małopolska Hodowla Roślin

  • 30.07.2021, 08:06
  • wd
Duże Przedsiębiorstwo: Małopolska Hodowla Roślin
Małopolska Hodowla Roślin jest jedną z największych firm hodowlano-nasiennych, liderem w hodowli nowych odmian roślin rolniczych. Została nominowana do plebiscytu Perły Biznesu w kategorii Duże Przedsiębiorstwo.

W obecnej strukturze, jako strategiczna Spółka Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Małopolska Hodowla Roślin funkcjonuje od 1994 roku. Ale początek jej działalności sięga jeszcze 2. poł. XIX wieku. W 1872 r. zaczynała głównie od hodowli zbóż i buraka pastewnego. Dziś MHR dostarcza na rynek najwyższej jakości kwalifikowany materiał siewny roślin rolniczych: zbóż jarych i ozimych, kukurydzy, buraków pastewnych, traw pastewnych i gazonowych, mieszanek miododajnych gryki oraz gorczycy. Ma pięć zakładów hodowlanych: w Polanowicach k. Krakowa, w którym uprawiany jest burak pastewny, zboża i trawy pastewne, w Nieznanicach k. Częstochowy (trawy gazonowe i motylkowe drobnonasienne), w Mikulicach k. Przeworska (pszenica ozima), w Palikijach k. Lublina (trawy pastewne, gorczyca, gryka) oraz w Kobierzycach k. Wrocławia (kukurydza, pszenica ozima i jara). Zatrudnia ponad 400 osób.

Dzięki bogatej tradycji w prowadzeniu prac hodowlanych, doświadczonej kadrze hodowców, bazie technicznej oraz ogromnemu zaangażowaniu i pasji, co roku rejestruje nowe odmiany. Aktualnie posiada zarejestrowanych ponad 100 odmian roślin rolniczych w 24 gatunkach.

Nasze zakłady posiadają nowoczesne zaplecze umożliwiające wprowadzenie do hodowli zaawansowanych metod warunkujących postęp hodowlany. Wyposażone są w nowoczesne laboratoria i pracownie specjalistyczne, w tym pracownie technologiczne i in vitro, szklarnie oraz specjalistyczne maszyny do prac polowych i do przerobu nasion. Przykłada szczególną uwagę do dbałości o swoich klientów oraz współpracowników i stara się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom. Najlepszym potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług jest wciąż rosnąca liczba klientów, partnerów handlowych oraz ciągły dynamiczny rozwój firmy.

Co warto wspomnieć, spółka jest także właścicielem Stadniny Koni w Białce (niedaleko Krasnegostawu, pomiędzy Lublinem a Zamościem), jednej z trzech stadnin narodowych, zajmującej się hodowlą koni arabskich. Z kolei w Uszycach prowadzi hodowlę bydła mlecznego.

wd

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe