Zmienił tożsamość, żeby wjechać do Polski, ale się zorientowali

  • 21.07.2021, 14:24
  • ak
Zmienił tożsamość, żeby wjechać do Polski, ale się zorientowali Fot. NOSG Kontrola graniczna
Wiedział, że przy jego prawdziwym imieniu i nazwisku widnieje adnotacja "osoba niepożądana na terytorium Polski", dlatego Ukrainiec zmienił tożsamość, ale mimo tego fortelu, do naszego kraju się nie dostał.

Mężczyzna przekraczał granicę w Hrebennem w poniedziałek, 19 lipca. 24-latek przedstawił podczas odprawy podrobiony paszport, który wystawiono dla niego na nowe imię i nazwisko. Ale strażnicy graniczni byli sprytniejsi.

– W czasie prowadzonych czynności kontrolnych, ustalili wcześniejsze dane podróżnego oraz fakt, iż jest on osobą niepożądaną na terytorium Polski. Dodatkowo ustalono, iż cudzoziemiec jest również poszukiwany jako osoba do odbycia kary pozbawienia wolności za nieuiszczoną wcześniej karę grzywny – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec został zatrzymany, w sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze dotyczące próby przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Po spełnieniu formalności mężczyzna został przekazany do zakładu karnego.

Przypomnijmy, że ostatnio na naszej wschodniej granicy zatrzymano grupę Ukraińców, którzy chcąc uniknąć w Polsce kwarantanny przedstawili sfałszowane zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu przeciwko COVID-19.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe