Złóż wniosek na „Dobry Start”

  • 20.07.2021, 13:09
  • m
Złóż wniosek na „Dobry Start” Fot. pixabay.com
Jeśli ktoś potrzebuje wsparcia przy rejestracji konta na PUE ZUS i złożeniu wniosku o 300+, może liczyć na pomoc pracowników ZUS także podczas dyżurów, które będą pełnić w różnych placówkach. W najbliższym czasie w: Miączynie, Komarowie-Osadzie, Skierbieszowie i Zamościu.

Od tego roku wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną dziecka można składać tylko przez Internet, za pomocą: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu [email protected] (empatia.mpips.gov.pl) albo serwisów bankowości elektronicznej. Osobom, które potrzebują wsparcia przy rejestracji konta na PUE ZUS i złożeniu wniosku o 300+, udzielą go pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

 – Z ich pomocy można skorzystać w każdej placówce ZUS (m.in. w Zamościu), a także podczas dyżurów, które Zakład organizuje w wybranych instytucjach. Najbliższe dyżury w sprawie „Dobrego Startu” odbędą się w godzinach 9-13 w Urzędzie Gminy Miączyn (w sali konferencyjnej) – 20 lipca, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Komarowie-Osadzie – 21 lipca, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Skierbieszowie – 22 lipca, Placówce Terenowej KRUS w Zamościu (ul. Gminna 45) – 23 lipca –  informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w województwie lubelskim.

Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Do rejestracji konta w PUE i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego.

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe