Koronawirus: Ponad 100 nowych przypadków, kilka zgonów

  • 20.07.2021, 10:33
  • red.
Koronawirus: Ponad 100 nowych przypadków, kilka zgonów Fot. pixabay.com
Do statystyk z czasów trzeciej fali epidemii w Polsce mamy na szczęście daleko. Nowych zakażeń jest zdecydowanie mniej niż kilkanaście tygodni temu, ale też ich wcale się nie zmniejsza, a utrzymuje na podobnym poziomie. Dzisiaj ministerstwo zdrowia informuje o 104 przypadkach koronawirusa oraz śmierci 4 pacjentów z infekcją COVID-19.

Z danych resortu wynika, że nowe przypadki zakażeń SARS-COV-2 dotyczą mieszkańców województw: małopolskiego (16), lubelskiego (11), mazowieckiego (11), dolnośląskiego (10), wielkopolskiego (9), łódzkiego (8), śląskiego (7), kujawsko-pomorskiego (6), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (4), pomorskiego (3), warmińsko-mazurskiego (3), lubuskiego (2), podkarpackiego (2), opolskiego (1), świętokrzyskiego (1). 4 zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu wyłącznie COVID-19 na szczęście nikt nie zmarł, ale nie żyją cztery osoby, które były zakażone, a miały też choroby współistniejące.

W ciągu doby wykonano ponad 47,6 tys. testów.

 

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe