Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia zawita do Biłgoraja!

  • 06.07.2021, 10:23
  • Materiał nadesłany
Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia zawita do Biłgoraja! Fot. Wikimedia Commons
Już w dziś, 6 lipca w Biłgoraju pojawi się Spirobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia, w którym mieszkańcy będą mogli wykonać bezpłatne badania spirometryczne.

Spirometria to badanie, podczas którego mierzy się pojemność płuc oraz przepływ powietrza przez poszczególne partie układu oddechowego. Badanie jest bezbolesne i trwa ok. 10 minut. Badanie służy ocenie wydolności oddechowej człowieka. Dzięki niemu możemy rozpoznać POCHP, a także określić stopień kliniczny astmy oskrzelowej. W trakcie każdego badania, na miejscu obecny będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowych porad w zakresie profilaktyki chorób układu oddechowego.

Spirobus będzie stacjonował w Biłgoraju przy ulicy Długiej 39, między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji, a następnie ruszy do Horyńca-Zdrój.

Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie będą się one odbywać.

 W kolejnych dniach pojawi się:

  • w Horyńcu Zdrój przy Alei Przyjaźni 7 – w środę, 7 lipca w godzinach 10:00-16:00;
  • w Laszkach pod adresem Laszki 35A przy ul. Szkolnej 7A – w czwartek, 8 lipca w godzinach 10:00-16:00.

 

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe