Ekonomik i policja. Razem nakręcili spot

  • 26.06.2021, 10:31
  • ak
spot prewencyjny Fot. KMP Zamość Zdjęcia do tej filmowej etiudy powstawały nad zalewem w Nieliszu
Zamojscy policjanci i uczniowie kręcili kolejny spot prewencyjny. Tym razem młodzież zajęła się zagrożeniem wynikającym z zażywania kąpieli wodnych przez osoby nietrzeźwe. Etiuda zatytułowana „Po alkoholu nurkujesz, swym życiem ryzykujesz” powstawał na plaży w Nieliszu.

To było już kolejne wspólne przedsięwzięcie funkcjonariusz i uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu. W maju zrealizowali projekt ukazujący negatywne konsekwencje kierowania pojazdem po spożyciu alkoholu. Tym razem zajęli się zagrożeniami wynikającymi z nieodpowiedzialnych zachowań młodych ludzi, którzy po wypiciu alkoholu korzystają z kąpieli wodnych.

W filmiku „Po alkoholu nurkujesz, swym życiem ryzykujesz” pokazano zorganizowaną na plaży, zakrapianą alkoholem zabawę młodych ludzi. W pewnym momencie jeden z uczestników imprezy wchodzi do wody, zaczyna się topić. Z pomocą rusza policja.

– W spocie wzięli udział mundurowi z Nielisza, którzy na co dzień z policyjnej łodzi patrolują nieliski zbiornik wodny dbając o bezpieczeństwo osób tam wypoczywających – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Dodaje też, że każda działalność, zwłaszcza młodych ludzi, promująca bezpieczne zachowania a piętnująca te ryzykowne – zasługuje na wsparcie. Dlatego też policjanci bardzo chętnie włączyli się w realizacji przedsięwzięcia. Teraz z niecierpliwością czekają na montaż filmu i końcowy efekt.

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe