Miliony wyłudzone z Unii Europejskiej. Zatrzymania m.in. w Tomaszowie Lubelskim

  • 25.06.2021, 11:14
  • kom. Kamil Gołębiowski/KMP Lublin
Miliony wyłudzone z Unii Europejskiej. Zatrzymania m.in. w Tomaszowie… Fot. policja.pl
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 41 lat podejrzanych o wyłudzenie środków z funduszy unijnych. Wstępny obliczenia wskazują, że dzięki obrotowi „pustymi” fakturami i fikcyjnemu zawyżaniu dochodów firmy, nielegalnie pozyskanych zostało blisko 9 milionów złotych.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte na podstawie materiałów operacyjnych policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie przez Prokuraturę Okręgową w Zamościu.

Śledztwo dotyczy wyłudzenia dotacji unijnych przez zamojskich przedsiębiorców. Mężczyźni dzięki współpracy z innymi podmiotami uczestniczyli w obrocie "pustymi”, bądź częściowo „pustymi” fakturami, co pozwoliło zawyżyć dochody firmy i ubiegać się o większe fundusze. Pozyskane środki z Unii Europejskiej miały być przeznaczone na innowacyjne usługi internetowe. Do wystawiania faktur dochodziło od 2017 roku.

We wtorek rano funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie weszli do mieszkań kolejnych osób zaangażowanych w ten proceder. Na terenie Tomaszowa Lubelskiego i Mińska Mazowieckiego zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 lat. W trakcie dokonanych przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli nośniki danych, dokumentację dotyczącą prowadzonych działalności, faktury oraz gotówkę w łącznej kwocie ponad 50 tysięcy złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Zamościu, gdzie usłyszeli zarzuty związane wprowadzaniem do obrotu sfałszowanych faktur w celu wyłudzenia blisko 9 milionów złotych dotacji unijnych. Śledczy dokonali zabezpieczenia majątkowego na mieniu podejrzanych w łącznej kwocie ponad 2 milionów złotych. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W NAJBLIŻSZYM, PAPIEROWYM WYDANIU KRONIKI TYGODNIA


To już kolejne zatrzymania w sprawie, o której pisaliśmy w Kronice Tygodnia: Zamojski przedsiębiorca w areszcie za przekręt na 8,5 mln zł

 

kom. Kamil Gołębiowski/KMP Lublin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Monika
Monika 29.06.2021, 22:04
Cześć panowie, mam na imie Monika. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu. Numer telefonu i więcej fotek wrzuciłam na swój profil tutaj: http://panieonline.pl/monika26

Pozostałe