Drogowa ofensywa. Tour bez dziur

  • 17.06.2021, 06:06
  • Leszek Wójtowicz
Drogowa ofensywa. Tour bez dziur Na terenie powiatu biłgorajskiego drogi wojewódzkie poddawane są gruntownej przebudowie w trzech miejscach.
W powiecie biłgorajskim trwa gruntowna przebudowa dróg wojewódzkich. Drogowców można spotkać na trasach z Długiego Kąta do Józefowa, a także z Józefowa do Łukowej, którędy za dwa miesiące przejedzie tegoroczny Tour de Pologne. Pracownicy drogowi nie zwalniają też tempa przy przebudowie drogi z Biłgoraja do granicy z Podkarpaciem.

Na drodze wojewódzkiej nr 853 (DW 853) gruntowny remont przechodzi prawie 5-kilometrowy odcinek od Długiego Kąta do Józefowa. Drogowcy wyremontują drogę w czterech najbardziej zdegradowanych miejscach. Po remoncie droga będzie miała jednolitą szerokość jezdni (6,10 m), zostanie prawidłowo odwodniona, a piesi zyskają bezpieczne pobocza. Do przetargu przystąpiło 5 firm. Komisja przetargowa za najkorzystniejszą wybrała ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych z Tomaszowa Lubelskiego za 2 mln 373 tys. zł brutto. Prace ruszyły 10 czerwca.

Historyczna chwila

Kolejnym remontowanym odcinkiem jest fragment DW 849 – od Józefowa do Łukowej. Droga jest w złym stanie technicznym: są dziury, połamane pobocza, spękania.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
BEATA
BEATA 17.06.2021, 22:47
Szkoda, że trasa omija drogę Józefów -Biłgoraj , to dopiero tragedia. ..

Pozostałe