Odszkodowania za szkody w uprawach

  • 15.06.2021, 06:37
  • Leszek Wójtowicz
Odszkodowania za szkody w uprawach 11 sierpnia ub. roku nawałnica z gradem przeszła wąskim pasem, niszcząc uprawy w gm. Aleksandrów, Józefów i Obsza. W gm. Aleksandrów (na zdjęciu) poszkodowani musieli przeorać tytoń.
Do końca czerwca rolnicy, którzy w zeszłym roku ponieśli szkody w uprawach rolnych spowodowane np. przymrozkami wiosennymi, suszą, gradem czy deszczem nawalnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy. Kto może liczyć na pomoc?

 W maju mieliśmy kilkudniowe przymrozki, natomiast w lecie grad dał się rolnikom we znaki – wspomina wójt gm. Obsza Andrzej Placek.

Szacowaniem strat zajęła się gminna komisja, która miała pełne ręce roboty. W wyniku wiosennych przymrozków poszkodowanych zostało 207 rolników (to byli głównie producenci tytoniu, truskawek i porzeczek), natomiast po wakacyjnym gradobiciu sporządzono 14 protokołów (wszystkie dotyczyły strat w uprawie tytoniu).

Po zeszłorocznych doświadczeniach, większość plantatorów w tym roku postanowiła przeczekać „zimnych ogrodników” i „zimną Zośkę” i dopiero po 15 maja zdecydowało się na sadzenie tytoniu.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe