Hrubieszów: Radna zawiadamia prokuraturę

  • 08.06.2021, 09:43
  • Mariusz Parol
Marcelina Pogódź-Kukiełka, Anna Kusiak-Janiec i Maryla Symczuk Na zdjęciu od lewej hrubieszowskie działaczki PiS: Marcelina Pogódź-Kukiełka, Anna Kusiak-Janiec i Maryla Symczuk
4 czerwca radna powiatu hrubieszowskiego Marcelina Pogódz-Kukiełka złożyła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentacji przebudowy powiatowej drogi z Sahrynia do Modrynia.

- Domniemamy, że zostały podmienione projekty przebudowy drogi. Do wniosku o dofinansowanie kosztów budowy załączono projekt innego projektanta, a do realizacji skierowano całkiem inny projekt, opracowany przez innego projektanta. Do zgłoszenia był załączony projekt opracowany w październiku 2019 r., a na stronie internetowej starostwa hrubieszowskiego zamieszczono projekt z sierpnia 2020 r. To prowadzi do podejrzenia, że sfałszowano dokumentację załączoną do wniosku o przyznanie dofinansowania - tłumaczy Marcelina Pogódz-Kukiełka.

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
To
To Wczoraj, 07:42
Znowu starosta złamała prawo i dalej siedzi, ODWOŁAĆ.
Tolek
Tolek 10.06.2021, 09:38
Czytając komentarze można by pomyśleć że cała obsada starostwa została ,,zaprzęgnięta,, do obrony szefowej🤣
Winna ale niewinna
Winna ale niewinna 10.06.2021, 07:14
Z góry wiadomy wyrok, w razie czego będzie dyrektorką biblioteki..
Budynek
Budynek 10.06.2021, 06:23
W tle zdjęcia jest chlubą naszego miasta.Do sądu podać właścicieli, jest paragraf za rujnowanie zabytków.
Tak tak masz rację
Tak tak masz rację 10.06.2021, 09:20
Szybciej ukarają właściciela kamienicy niż "winnych niewinnych" różnych samorządowych matactw, afer czy przekrętów. Są nietykalni, co jest bardzo widoczne na naszym rodzimym podwórku.
kresowiak
kresowiak 09.06.2021, 14:58
Radna Pogódz Kukiełka jest z nadania pisu z-cą w drogach wojewódzkich a drogi wojewódzkie leżące o tzw rejonie hrubieszowskim aż po Tomaszów Lub. to jedna wielka katastrofa. Od wielu lat do dzisiaj ci tzw drogowcy z ZDW zajmują sie koszeniem trawki,wyc inaniem drzew , podcinaniem gałązek aż po szczyty drzew (jeszcze z kilkadziesiąt zostało) i kładzeniem łat asfaltowych na poprzednich łatach ! To stanem dróg Witków-Hrubieszów, Witków-Tomaszów Lub., Alojzów- Józefówka powinna się zająć prokuratura. Proponuję aby to ta zatroskana bezpieczeństwem obywateli trojka zrobiła jak najprędzej zrobiła!
Przyganiał kocioł garnkowi
Przyganiał kocioł garnkowi 10.06.2021, 09:28
Ładną laurkę wystawiłeś, ale nie pani radnej, bo ona pracuje tam niecały rok, tylko obecnemu dyrektorowi Powiatowego Zarządu Dróg. To pod jego kierownictwem podcinano te gałązki😁
Duduś
Duduś 09.06.2021, 08:33
Szkada ze radna nie widzi, ze pobocza na krajówce zarosły, że znaków nie widać, to jest bezpieczeństwo mieszkańców, a nie lansować się na rynku, czy coś zrobiła w tym temacie
Zenek
Zenek 09.06.2021, 18:49
Jaszcze nie zrobiła ale pewnie będzie coś robić w tym kierunku bo mąż Szanownej Pani radnej zakupił już mulczer do poboczy (już jeździł z nim po Masłomęczu ) 🤣🤣🤣🤣
Skunks
Skunks 09.06.2021, 11:36
Duduś, żeby coś pisać, to trzeba mieć wiedzę w temacie. Otóż radna nie pracuje w GDDKiA, lecz w Zarządzie Dróg Wojewódzkich, więc nijak to się ma do utrzymania dróg krajowych. A tak przy okazji zajmij się lepiej drogami powiatowymi, bo tu dopiero jest do zrobienia, szczególnie na tych, które leżą dalej od Prehoryłego.
Oj
Oj 09.06.2021, 12:46
Skunks myslenie nie boli ponoć, jest radną ,a tym bardziej pracuje w firmie ,i ma wiedzę na temat dróg i powinna też interweniować ,zanim dojdzie do poważnego wypadku, obojętnie czy to droga Powiatowa czy wojewodzka, l
Obiektywny
Obiektywny 09.06.2021, 12:43
Pobocza dróg wojewódzkich nie wyglądają inaczej...
Cnotliwa Zuzanna
Cnotliwa Zuzanna 09.06.2021, 13:47
Jak czytam te twoje "obiektywne" komentarze, to obiektywnie muszę stwierdzić, że tyle w nich prawdy, co u mnie cnoty w łokciu.
Zenek
Zenek 09.06.2021, 18:44
Szanowna Cnotliwa widziała wykoszone pobocza przy wojewódzkich drogach ? Spróbuj wyjechać z drogi powiatowej na wojewódzką przy wysokości trawy na poboczu około 1,2 metra - widoczność równa zero...
Takitam
Takitam 09.06.2021, 12:39
Nie pracuje ale donieść może co nie? Boi się o posadkę?
Psy szczekają, karawana jedzie dalej
Psy szczekają, karawana jedzie dalej 09.06.2021, 13:37
Odezwały się wierne kundle ZSL.
U kogoś to widzicie źdźbło w oku, a u siebie belka wam nie przeszkadza. I to namawianie takichtam do donosicielstwa. Stare sbeckie czasy wam się marzą.
Kot
Kot 09.06.2021, 22:50
Psy szczekają i tu sie mylisz, gadacie o sb i powielacie jota w jotę ich działania,
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 09.06.2021, 07:47
Niezłe lachony tylko powinny mniej się modlić
Kpina....
Kpina.... 09.06.2021, 00:52
Tylu obrońców aż miło patrzeć. Dlaczego nie jesteście tacy wyrywni w swoich wypocinach na łamach innych mediów? Pod swoim nazwiskiem chociażby? Krew człowieka zalewa czytając te wypowiedzi. Zakichanym obowiązkiem urzędnika państwowego jest takie prowadzenie działań na rzecz organizacji w której pracuje by nie było wątpliwości co do ich poprawności. I wyjaśnienie tej sprawy leży w interesie nas wszystkich!!!!
Obiektywny
Obiektywny 09.06.2021, 12:48
He he he - dobre to co piszesz.Czy Ty nie widzisz że im nie chodzi o ,, obowiązki urzędnika państwowego,, lecz o to żeby dojeb..ć obecnej staroście ? Hasło PiS powinno brzmieć ,, Kto nie z nami ten przeciwko nam,,
Obiektywny
Obiektywny 08.06.2021, 22:03
Tak kwiczą świnie , którym odebrano koryto że żarciem...mam tylko nadzieję że osoby jeżdżące tą drogą , o której mowa zapamiętają te trzy nazwiska Szanownych Pań w przyszłych wyborach i się im odwdzięczą
Nowy ryj przy korycie
Nowy ryj przy korycie 10.06.2021, 09:45
Nie strasz, nie strasz bo się.... Pomyśl o tym, czy sam pod nowym sztandarem dostaniesz mandat radnego w następnych wyborach. Za to ty teraz wyżerasz z tego koryta ile wlezie i nachapać się nie możesz, aż guziki w marynarce o mało nie wystrzelą.
Benio
Benio 10.06.2021, 12:30
Trafiony , zatopiony !!!
Na nie
Na nie 08.06.2021, 23:38
Fajnie brać kasiorke od państwa i zajmować sie bzdetami,a ty ciemny narodzie za miskę cukru pracuj
Wyborca
Wyborca 08.06.2021, 17:50
Niestety PiS właśnie przegrywa wybory. Jestem/byłem wyborcą PiS. Spór sporem, ale o co w tym wszystkim, tak naprawdę chodzi? I jeszcze ta jedna pani. Nie mówię oczywiście o byłej Pani Staroście, którą szanuję.
Kiki
Kiki 08.06.2021, 16:18
Wszystkie mają zawistne miny zgnuśniałych kobiet. Współczuję partnerom.
Obserwator
Obserwator 08.06.2021, 16:12
Błazenada trzech chórzystek. Albo masz dowody i wtedy zawiadamiasz albo zglaszasz podejrzenie i czekasz na wynik. Medialny lincz aby coś się przyczepiło to dziecinada. Starosta ma swoje grzeszki pewnie tak jak byla starosta ale taki cyrk odstawiać? Żenada. A pro po co tam w cukrowni? Jak to było? Jestem tam gdzie powinnam? Cos w tym stylu? Patrzcie szarzy ludzie jak robi się kariery dzięki partii.
cul
cul 08.06.2021, 13:16
Ale ciekawe towarzycho...
lhr
lhr 08.06.2021, 12:09
Wygląda, że znów jest Procentową i Kasjerką PiS ?
kresowy
kresowy 08.06.2021, 10:31
Nie rozumiem jaką rolę w tej trojce obecnie odgrywa Anna K.J. , która rok temu była głównym strategiem obalenia Symczuk i pisu w oparciu o kolesi z zsl ? Udało się ale nie dali jej stołka i dobrze i teraz nowy sojusz i obalamy dawnych przyjaciół ? Chore to wszystko i beznadziejne!
Franz Kafka
Franz Kafka 08.06.2021, 11:28
No próbuje dziewczyna z różnych stron aby dostać jakiś porządny stołek, a tu ni hu hu. Dziwię się pani Maryli Symczuk, że ponownie daje się manipulować tej osobie. Dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, a zdrady się nie wybacza. I mówię to nie tylko o pani Kusiak, która wsadziła pani nóż w plecy, ale również o panu Tomaszu Ożogu. Ten facet ma jeszcze większe ambicje oraz cele i zbrata się nawet z diabłem aby je osiągnąć.
Odnosząc się do radnej Pogódz-Kukiełki, uważam, że bardzo dobrze zrobiła zgłaszając sprawę do Prokuratury. Władzy trzeba patrzeć na ręce bez względu na to kto rządzi. Zaklinanie rzeczywistości i zamieszczanie przez Zarząd oświadczeń niczego nie wyjaśni. Miejmy nadzieję, że Prokuratura nie zamiecie sprawy pod dywan, a rzeczywiście zajmie się jej skutecznym wyjaśnieniem. Mamy już dość kuriozalnych wyroków "winny niewinny" czy umorzeń, jak w przypadku dewastacji dworku w Białowodach.
Niby
Niby 08.06.2021, 11:39
Rok a idzie się pogubić kto z kim i o co chodzi, jeśli prokuratura będzie prowadziła tak sprawę jak wcześniejsze lub ze śmietniskiem 10 lat i ludzie zapomną wyrok znamy umorzenie yelity.
Olo
Olo 08.06.2021, 09:54
A Zarząd Powiatu pisze " dokumentacja została opracowana i odebrana przez poprzedni Zarząd, i na podstawie tej dokumentacji złożono wniosek o dofinansowanie" Jak Zarząd już cos pisze, to proszę o odrobinkę rzetelności. Dokumentacja złożona do Wojewody datowana jest na sierpień 2020 r., a poprzedni Zarząd został odwołany w czerwcu 2020 r. Jedno wyklucza drugi drodzy Państwo. Rada na przyszłość. Nie mów wszystkiego co wiesz, lecz wiedz co mówisz!
@Olo
@Olo 08.06.2021, 16:16
Olo przeciez dam sobie zaprzeczasz. "Dokumentacja została opracowana i odebrana przez poprzedni Zarząd, i na podstawie tej dokumentacji złożono wniosek o dofinansowanie" Wlasnie na podstawie! Nie chodzi o sam fakt zlozenia orzez byly zarzad.
Anka
Anka 08.06.2021, 17:37
Czytaj ze zrozumieniem! Złożyli na podstawie dokumentacji opracowanej w sierpniu 2020 czyli dokumentacji opracowanej na zlecenie nowego zarządu. Czyli dwa razy dla tej samej drogi zrobiono dokumentację!!!! Kpina!!!

Pozostałe