Biłgoraj: Z dziećmi o wakacjach i bezpieczeństwie

  • 31.05.2021, 14:00
  • Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Biłgoraj: Z dziećmi o wakacjach i bezpieczeństwie Fot. KPP Biłgoraj
Biłgorajscy policjanci spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Biłgoraju. Dzieci spędzające czas w świetlicy miały okazję posłuchać przygotowanej specjalnie dla nich pogadanki na temat bezpieczeństwa i obejrzeć sprzęt na co dzień służący policjantom w pracy.

W ramach spotkania funkcjonariusze poruszali tematy związane z bezpieczeństwem z okazji zbliżających się wakacji. Przypominali uczniom zasady bezpiecznych zachowań w domu, na podwórku i w podróży a także niebezpieczeństwach jakie mogą spotkać nas podczas spędzania czasu nad wodą lub w górach i sposobach ich uniknięcia.

Stróże prawa dużą uwagę poświęcali bezpieczeństwie dzieci w ruchu drogowym.  Młodzi słuchacze w skupieniu wysłuchali wskazówek mundurowych dotyczących unikania niebezpieczeństw. Przypomniano także o bardzo ważnej roli elementów odblaskowych, które zwiększają bezpieczeństwo na drodze.

Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję obejrzeć sprzęt na co dzień służący policjantom w pracy oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących ich służby.

Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
thebill
thebill 03.06.2021, 23:10
Kto na widok policjanta czuję się bezpiecznie a kto wręcz przeciwnie? Jestem ciekaw wyniku takiej sondy.

Pozostałe