Nie widzieli się od października (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.05.2021, 08:30
  • Anna Szewc
Nie widzieli się od października (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com Koniec ze zdalną edukacją. Uczniowie i nauczyciele wracają do szkół.
Od dwóch tygodni stacjonarnie uczą się najmłodsi, teraz czas na starszych uczniów podstawówek i młodzież ze szkół średnich.

Na początku co drugi dzień albo co drugi tydzień, a później już regularnie od poniedziałku do piątku uczniowie, którzy swoich szkolnych kolegów i nauczycieli nie widzieli od kilku miesięcy, będą się z nimi spotykać. Powrót do stacjonarnej edukacji był wyczekiwany, ale też wywołał sporo obaw, a od dyrektorów szkół wymagał przeorganizowania pracy.

W związku z tym, że sytuacja epidemiczna w Polsce zdecydowanie się poprawiła, rząd zdecydował, że poniedziałek 17 maja to dzień, kiedy do szkół mogą wrócić starsi uczniowie. Pierwsze dwa tygodnie nauka ma się odbywać w systemie hybrydowym, czyli w budynku jednocześnie może przebywać maksymalnie 50 procent uczniów. 

Co drugi dzień

W Szkole Podstawowej nr 9 zdecydowano podzielić wszystkie klasy na dwie, zbliżone liczebnie grupy, które do szkoły będą chodzić co drugi dzień. Z powodu egzaminów ósmoklasistów (25-27 maja) w trakcie dwóch tygodni nauki hybrydowej wypadną trzy dni.

– Stąd jednej grupie przypadły cztery dni w szkole, a drugiej trzy. Zdecydowaliśmy, że tę większą liczbę zajęć stacjonarnie będą mieć ósmoklasiści, by mogli jeszcze dodatkowo powtarzać materiał przed testami, a także klasy sportowe, które mają więcej godzin wychowania fizycznego – wyjaśnia Barbara Łuczuk, wicedyrektor SP nr 9.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe