Zamość: Ze ścieków na pole. PGK proponuje nawóz

  • 14.05.2021, 08:18
  • ak
Zamość: Ze ścieków na pole. PGK proponuje nawóz Fot. pixabay.com
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu oferuje rolnikom osad ściekowy. Oddaje go zupełnie za darmo, a nawet z dowozem (do 45 kilometrów od Zamościa).

Ten surowiec z pozoru bezużyteczny może świetnie sprawdzić się do nawożenia pól, bo jest bogaty w łatwo przyswajalne związki fosforu, azotu oraz wapnia, ma jego właściwości są zbliżone do tych, jakie posiada obornik. Taki nawóz świetnie nadaje się na pola, gdzie uprawiane jest zboże, można nim też rekultywować grunty orne czy nawozić rośliny przeznaczone do produkcji kompostu albo do produkcji pasz. 

O szczegóły można dopytać, telefonując pod nr: tel. 84 639 50 64, wew. 630 (Kamil Kazański) lub bezpośrednio w siedzibie Oczyszczalni Ścieków w Zamościu, przy al. 1 Maja 16, od poniedziałku do piątku w godz. 7-14.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe