Hrubieszów: Kto usiądzie na ławeczce? Mieszkańcy miasta mogą decydować

  • 04.03.2017, 14:00 (aktualizacja 06.03.2017, 11:35)
  • ak
Hrubieszów: Kto usiądzie na ławeczce? Mieszkańcy miasta mogą decydować Wikimedia Commons
Jest pomysł, aby w Hrubieszowie pojawił się pomnik odlanej z brązu postaci, która związana byłą z miastem. Bohater ten mógłby np. siedzieć na ławeczce. Kto to będzie? O tym mogą decydować hrubieszowianie.

Burmistrz miasta zaprasza mieszkańców do wzięcia udziału w ankiecie i wskazania ważnej dla Hrubieszowa postaci. Sylwetka tego człowieka zostałaby odlana z brązu i umieszczona w jakimś ważnym punkcie miasta.

Władze Hrubieszowa najchętniej widziałyby ten pomnik w formie ławeczki wzorowanej na idei Galerii Wielkich Łodzian, czyli ustawianych przy ul. Piotrkowskiej pomników ławeczek, z których najbardziej znana to ławka Tuwima. To miejsce, gdzie można „dosiąść się” do odlanej z brązu podobizny wybitnej postaci.

Kto zostanie uhonorowany w ten sposób nad Huczwą? Zdecydują mieszkańcy biorący udział w ankiecie. Głosować można TUTAJ.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe