Tomaszów Lubelski: Tam, gdzie się dwunastu bije… (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.04.2021, 06:06
  • Maria Dec-Kiełb
Tomaszów Lubelski: Tam, gdzie się dwunastu bije… (TYLKO W GAZECIE) Ze względu na stan nawierzchni boiska młodzież od dawna nie mogła tu grać w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę.
To była sytuacja wyjątkowa. Aż 12 firm chciało przebudować boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Techniczno-Zawodowych w Tomaszowie Lubelskim. Wybrano ofertę, która boisko wybuduje prawię połowę taniej niż zakładał kosztorys inwestorski. Prace ruszą już w maju.

Do tej inwestycji starostwo powiatowe przygotowywało się od dawna. Kiedy pozyskało na ten cel pieniądze z Ministerstwa Sportu, mogło ją wreszcie zrealizować. Kosztorys inwestorski przebudowy boiska wynosił 1,3 mln zł. Ministerstwo dało na ten cel 50-procentową dotację – 650 tys. zł.  

Na koniec grudnia ub. r. ogłoszono przetarg. Oferty można było składać do połowy lutego br. Do przetargu stanęło aż 12 firm. Okazało się, że najtańsza oferta to 603 tys. zł. Przy tak dużej rozbieżności z ceną kosztorysową starostwo wolało zastosować zasadę „sprawdzam” .

 – 10 firm, których oferty były porównywalne, poprosiliśmy o przedstawienie kalkulacji tej inwestycji. 7 odpowiedziało, a 3 nie, w tym ta firma, której oferta była najtańsza. Wybraliśmy więc tę drugą najtańszą w kolejności ofertę firmy GB Technology z  Kielc. I to ta firma za cenę ponad 733 tys. zł zrealizuje inwestycję – tłumaczy starosta Henryk Karwan.  

Więcej szczegółów w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe