Tomaszów Lubelski: Cel zbożny i chwalebny (TYLKO W GAZECIE)

  • 27.04.2021, 06:09
  • Maria Dec-Kiełb
Tomaszów Lubelski: Cel zbożny i chwalebny (TYLKO W GAZECIE) Robert Kuźniarz: Bo jak podejmowaliśmy uchwałę, żeby ten rok był rokiem marszałka Józefa Piłsudskiego pod czym obiema rękami się podpisuję, nic nie było mówione o łuku.
Radny prosił o wyjaśnienia. Wicestarosta wyjaśniał. Chodziło o budowę łuku triumfalnego w Tomaszowie Lubelskim.

W Tomaszowie Lubelskim, przed I LO im. Bartosza Głowackiego ma stanąć łuk triumfalny. Jedni się z tego cieszą, inni trochę mniej. Są też i tacy, którzy jakby nie do końca wiedzą o co chodzi, a przynajmniej tak twierdzą. W każdym razie sprawa wydaje się być już przesądzona.

Betonowy łuk triumfalny będzie miał 6 m wysokości i 4 m szerokości. Wzniesiony zostanie dla upamiętnienia 100-lecia Bitwy Warszawskiej i setnej rocznicy pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej. Budowa łuku ma kosztować ok. 200 tys. zł, a fundusze na ten cel będą pochodzić od darczyńców, spółek skarbu państwa. A są to m.in. Lubelski Węgiel Bogdanka, Grupa Azoty, Fundacja PGE, Zakłady Azotowe, Krajowa Spółka Cukrowa i Lasy Państwowe.

20 marca akt erekcyjny pod budowę łuku podpisał Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych. Wówczas o sprawie zrobiło się głośno. W Internecie zamieszczona została nawet petycja, której autorzy „jako mieszkańcy miasta Tomaszowa Lubelskiego, absolwenci Liceum Ogólnokształcącego im. Bartosza Głowackiego, jego aktualni uczniowie, ich rodzice, dziadkowie oraz wszyscy ci, dla których ważna jest dobra architektura jako część kulturowego dziedzictwa" domagali się od władz powiatu zaniechania budowy łuku przed budynkiem liceum. Współautorka tej petycji Natalia Kolasińska informowała nas wówczas, że po świętach do starostwa trafi petycja w formie papierowej.  

Więcej szczegółów w najnowszej Kronice Tygodnia i e-wydaniu.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
no
no 09.05.2021, 23:37
CZy Radny wie o co pyta? Bo odnieść można wrażenie,ze sie wcale nie orientuje ani w zadaniach powiatu a tym bardziej tego stowarzyszenia. Czy ktoś radnym manipuluje? Pyta bo kazali? A sam nie wie o co chodzi? Prawdopodobnie tak. Radny chce byc taki aktywny ale słabo z wiedzą i wysławaniem sie.
Tom68
Tom68 28.04.2021, 15:43
cytatem z filmu: " Mają rozmach s..syny" da się skomentować...
Tomek
Tomek 27.04.2021, 20:44
Chore pomysły chorych ludzi

Pozostałe