Hrubieszów: Jerzyki mają gdzie mieszkać

  • 19.04.2021, 07:00
  • ak
Hrubieszów: Jerzyki mają gdzie mieszkać Fot. UM Hrubieszów/facebook.com
W Hrubieszowie przybyło budek, w których zamieszkać mogą pożyteczne ptaki jerzyki (żywią się m.in. komarami). Domki zainstalowano w nowej lokalizacji.

O akcji poinformowała burmistrz miasta Marta Majewska. Przekazała, że nowe budki lęgowe i domki dla jerzyków pojawiły się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Umieszczono je m.in. na budynku hali, ale również przytwierdzono do drzew w tzw. Małpim Gaju.

CZYTAJ TAKŻE: 100 BUDEK NA 100-LECIE EKONOMIKA

– Pomysł wieszania budek to realizacja głosów naszych mieszkańców. Część budek lęgowych otrzymaliśmy od Zakładu Karnego w Hrubieszowie, budki dla jerzyków wykonały na zlecenie miasta Warsztaty Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie – informuje Marta Majewska. Obiecuje, że akcja będzie kontynuowana.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jeż
Jeż 21.04.2021, 17:16
Wykonam tanio!!!!!!!!!!!! budki dla jeżyków hahaha

Pozostałe