Biłgoraj: Pocisk leżał w lesie

  • 14.04.2021, 09:00
  • red.
Biłgoraj: Pocisk leżał w lesie Fot. KPP Biłgoraj
Przedwczoraj rano (poniedziałek, 12 kwietnia) dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pocisku pochodzącym prawdopodobnie z czasów II Wojny Światowej odnalezionym na na terenie leśnym w okolicach ulicy Rożnówka Stawy w Biłgoraju.

Było po godz. 8, gdy policjanci z Biłgoraja otrzymali zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu podczas prac związanych z sadzeniem drzew w okolicach ulicy Rożnówka Stawy w Biłgoraju. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy Nietatowej Grupy Rozpoznania Minersko Pirotechnicznego biłgorajskiej komendy. 

Potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjski długości około 30 centymetrów, kaliber 80 mm z zapalnikiem z czasów II wojny światowej. Policjanci natychmiast zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczona przez patrol saperski z Niska.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ochi
Ochi 15.04.2021, 08:54
Kupię przywiezie do komarowa bo mi prawko zabrali

Pozostałe