Zamość: Jak płacimy za śmieci? (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.04.2021, 07:00
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Jak płacimy za śmieci? (TYLKO W GAZECIE) Ze względu na nadmierne oszczędności zużycia wody, może być problem z instalacjami wodno-kanalizacyjnymi.
Od trzech miesięcy mieszkańcy Zamościa płacą za śmieci według wskazań zużytej wody. Niektórych ta zmiana mocno uderzyła po kieszeniach. Sprawdzamy, jakie są plusy i minusy takiego naliczania opłat.

W ub. roku opłata za odpady komunalne wynosiła 16 zł od osoby za śmieci zbierane selektywnie i 32 zł za niesegregowane. Ale na jesieni 9 radnych zdecydowało o zmianie metody i stawki naliczania opłat za odpady komunalne. Od 1 stycznia mieszkańcy Zamościa płacą 7 zł za 1 m sześc. zużytej wody. Jak to wygląda w praktyce?

0,7 zgłoś się!

– Najwyższa opłata wynosi 200,20 zł miesięcznie na mieszkanie, a kolejne to około 170 zł – informuje Jerzy Nizioł, prezes Spółdzielni mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego w Zamościu, która w swoich zasobach ma 99 bloków i 4 343 mieszkania. – Gdyby przeliczyć to na domowników, to kształtowałaby się na poziomie 30-40 zł od osoby, a nawet i więcej.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanka
Zamościanka 08.04.2021, 09:21
U nas jest wyjątkowo drogo, ale podali w TV że będą kontrolować stawki i nakładać kary za zbyt wygórowane, więc poczekajmy na kontrolę, bo to się na pewno zmieni.

Pozostałe