Zaczną nas szczepić masowo (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.04.2021, 05:06
  • ak, lew, par, wd
Zaczną nas szczepić masowo (TYLKO W GAZECIE) Fot. KWP Lublin Osobom poniżej 70 roku życia łatwiej było znaleźć termin szczepienia, bo ta grupa nie musiała czekać na dostawy z firm Pfizer czy Moderna. Podobnie jak nauczyciele i policjanci, młodsi seniorzy otrzymywali AstręZenecę.
Rząd obiecuje do końca sierpnia zaszczepić przeciwko COVID-19 wszystkich chętnych, ale póki co na swoją kolejkę czekają jeszcze seniorzy

Medycy w większości są już po. Pensjonariusze domów pomocy społecznej także. Przynajmniej pierwszą dawkę przyjęli nauczyciele. Trwają szczepienia mundurowych i osób przewlekle chorych oraz sześćdziesięciokilkulatków. A tymczasem jest jeszcze sporo Polaków w wieku 70+, którzy nawet nie mają wyznaczonego terminu.

Skąd taka sytuacja? Przede wszystkim seniorzy są w Polsce szczepieni jedynie preparatami Pfizer i Moderna, których dostawy w pierwszym kwartale były niższe od zakładanych, a dostępne dawki podzielono między punkty szczepień w całej Polsce. Po drugie nie każda starsza osoba potrafiła sama zarejestrować się poza miejscem swojego zamieszkania, a nie zawsze znalazł się ktoś młodszy, by pomóc w obsłudze Internetu czy rejestracji przez infolinię.

Kto szuka, ten znajdzie

 

Nie wszędzie wszystkie miejsca zostały przez seniorów zajęte.

– Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc dla osób powyżej 70 roku życia na szczepionkę Pfizer. Termin to 15 kwietnia – usłyszeliśmy przed świętami w NZOZ "R-MED" Zofii Rejman w Wierzbie (gm. Stary Zamość).

NZOZ w Lipsku pod Zamościem realizuje szczepienia regularnie, oczywiście w oparciu o taką liczbę dawek, jaka została dostarczona. Najpierw przychodnia zarezerwowała miejsca dla wszystkich swoich 80-latków, później zaczęła podawać szczepionki 70-latkom. Jeśli nie było zainteresowania wśród miejscowych, zwalniały się terminy i do Lipska przyjeżdżały osoby powyżej 70 lat m.in. z Tomaszowa Lubelskiego czy Biłgoraja. Tak było np. 30 marca.

Szczepieni są w Lipsku oczywiście również młodsi. W marcu zeszło tam 100 dawek AstryZeneci, tyle samo jest zamówionych na kwiecień i 50 na maj. – I na wszystkie terminy mamy już pacjentów poumawianych imiennie – tłumaczy pracująca w Lipsku dr Małgorzata Kozłowska.

Więcej o tym, jak dotychczas wyglądały szczepienia i co ma się w najbliższym czasie zmienić przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

ak, lew, par, wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
EMERYT
EMERYT 06.04.2021, 15:42
Powiem krotko MAM W D ... WASZE tzw SZCZEPIONKI!
Poczytajcie
Poczytajcie 06.04.2021, 15:00
Świętej Pamięci Krzysztof Krawczyk zaszczepiony. Kuba Sienkiewicz zaszczepiony.

Pozostałe