Gm. Miączyn: Niewybuch leżał na polu

  • 03.04.2021, 10:00
  • ak
Gm. Miączyn: Niewybuch leżał na polu Fot. KMP Zamość
Mieszkaniec gminy Miączyn odnalazł niewybuch. O znalezisku powiadomił policjantów, którzy zabezpieczyli teren, a patrol saperski zneutralizował zagrożenie.

Przedwczoraj (1 kwietnia) oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na polu w miejscowości Kotlice - Kolonia (gmina Miączyn) odnaleziono niewybuch. Na pozostałość po II wojnie światowej natrafił pracujący tam rolnik.

Zadzwonił po policję, teren zabezpieczono, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu.

– Na miejsce skierowano również patrol saperski z chełmskiej jednostki wojskowej. Żołnierze sprawdzając teren nie odnaleźli innych pocisków, a ten wcześniej odnaleziony zabrali do zniszczenia – informuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Przypomina, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć, zadbać, aby nikt się do niego nie zbliżał i natychmiast powiadomić policjantów. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cynik
cynik 03.04.2021, 21:57
taa juz uwierze ze 75 lat po wojnie lezal w tym miejscu i nikt go wczesniej nie zauwazyl?

Pozostałe