Gm. Rachanie: Nikt nie chciał kupić szkoły (TYLKO W GAZECIE)

  • 01.04.2021, 06:13
  • wd
Gm. Rachanie: Nikt nie chciał kupić szkoły (TYLKO W GAZECIE)
Gmina Rachanie chciała sprzedać budynek po byłej szkole podstawowej w Grodysławicach wraz z przyległą działką. Ogłosiła przetarg. Niestety zainteresowanych nie było.

Grodysławice 119. Pod tym adresem znajduje się budynek, w którym jeszcze kilka lat temu uczyły się dzieci. Było ich coraz mniej, więc szkoła została zamknięta. Dzieci uczą się teraz w szkole w Rachaniach, a szkoła w Grodysławicach stoi pusta. Budynek niszczeje. Gmina musi ponosić koszty jego utrzymania i wcale nie jest z tego zadowolona. W tym miesiącu wójt Roman Miedziak ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości: działki zabudowanej budynkiem po byłej szkole o powierzchni użytkowej ok. 712 mkw., uzbrojonej w sieć elektryczną, wodociągową i kanalizację lokalną. Teren jest ogrodzony siatką, część działki jest użytkowana rolniczo, w części rosną piękne drzewa liściaste. Wszystko uporządkowane, więc oferta naprawdę atrakcyjna. Cena wynosiła 315 tys. zł. Mimo to kupców nie było.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe