Wielkanoc "w koronie" (TYLKO W GAZECIE)

  • 30.03.2021, 05:57
  • Anna Szewc
Wielkanoc "w koronie" (TYLKO W GAZECIE) Fot. A. Szewc Są kościoły, w których już na wejściu wiernych witają jasne instrukcje zachowania podczas nabożeństw.
Nie pójdziemy do fryzjera i kosmetyczki, przedszkolaki zostaną w domach, ale z zachowaniem dystansu możemy zrobić zakupy spożywcze i się pomodlić.

Poniedziałek – 14 578 nowych zakażeń, wtorek – 16 741, środa – 29 978, czwartek – 34 151, piątek – 35 143, sobota – 31 757, niedziela – 29 253 – tak wyglądał miniony tydzień w Polsce jeśli chodzi o sytuację epidemiologiczną. Jest na tyle poważnie, że rząd zdecydował o wprowadzeniu kolejnego lockdownu. Ma potrwać co najmniej do 9 kwietnia i objąć też nadchodzącą Wielkanoc. 

CZYTAJ TAKŻE: PRZEDSZKOLA W ZAMOŚCIU SĄ OTWARTE

Wielki Tydzień rozpoczął się niestety znowu z dużą liczbą potwierdzonych testami przypadków SARS-CoV-2. W poniedziałek 29 marca Ministerstwo Zdrowia informowało o 16 965 nowych zakażeniach. Przybyło też osób w szpitalach. W niedzielę takich pacjentów było w Polsce 29 071, a dzień później już 29 920. Z Systemu Informacji o Szpitalach w województwie lubelskim wynika, że w poniedziałkowy poranek tylko po jednym wolnym miejscu było na oddziałach covidowych w Hrubieszowie i Tomaszowie Lubelskim, 2 w Biłgoraju, żadnego w Szczebrzeszynie i 3 w zamojskim szpitalu "papieskim".

Lockdown na trzeciej fali

W związku z trzecią falą koronawirusa w życie weszły nowe obostrzenia, które mają obowiązywać co najmniej do 9 kwietnia. Rządzący nie zdecydowali się na zamknięcie kościołów, ale ograniczyli liczbę osób, które mogą wziąć udział w nabożeństwach. Co na to duchowni? 

CZYTAJ TAKŻE: WIELKANOC 2021 - LIST BISKUPA ZAMOJSKO-LUBACZOWSKIEGO

Szczegóły tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe