Jest specjalna rada. Powstała z myślą o zamojskich seniorach

  • 01.03.2017, 17:00
  • mk /dołącz do nas na FB!
Jest specjalna rada. Powstała z myślą o zamojskich seniorach UM Zamość
Powołana przez prezydenta Andrzeja Wnuka Zamojska Rada Seniorów doradza nie tylko prezydentowi. Organizuje też spotkania, podczas których porusza problemy osób starszych. Ostatnie odbyło się we wtorek (21 lutego) w Książnicy Zamojskiej.

W spotkaniu uczestniczył poseł Sławomir Zawiślak, który jest wiceprzewodniczącym komisji polityki senioralnej, oraz dr Rafał Sapuła – doradca polityki senioralnej przy Sejmie RP.

 – Zwróciliśmy uwagę na konieczność tworzenia w szpitalach oddziałów geriatrycznych i wyszkolenia lekarzy geriatrów. Mówiliśmy o konieczności tworzenia domów dziennego pobytu. To odciążałoby rodzinę i nie izolowałoby osób starszych. Mówimy również o problemie rehabilitacji osób starszych, zwłaszcza po powrocie ze szpitala. Ważne są zmiany systemowe, aby sprawdzone organizacje otrzymywały stałe środki na działania związane z pomocą seniorom – wylicza Zofia Piłat, przewodnicząca Zamojskiej Rady Seniorów.

W ubiegłym roku Zamojska Rada Seniorów wzięła udział w spotkaniu z komisją ds. zdrowia przy Radzie Miasta. W grudniu ub.r. spotkała się z dyrektorem szpitala papieskiego. Pojawił się pomysł powstania centrum geriatrycznego w szpitalu papieskim.

Więcej w najnowszym numerze "Kroniki Tygodnia".

mk /dołącz do nas na FB!

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe