Hrubieszów: Czy elity szczepiono poza kolejnością? (TYLKO W GAZECIE)

  • 19.01.2021, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Czy elity szczepiono poza kolejnością? (TYLKO W GAZECIE)
Czy "przedstawiciele miejskich elit" zaszczepili się w hrubieszowskim szpitalu przeciwko COVID-19 poza kolejnością? Sprawdza to komisja powołana przez zarząd powiatu.

– To są kłamstwa i insynuacje. Powołana przez zarząd powiatu komisja nie ma prawa dostępu do danych osobowych zaszczepionych osób – tłumaczy dyrektor SPZOZ w Hrubieszowie.

W ubiegłym tygodniu Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego powołał komisję pod przewodnictwem Tomasza Sułkowskiego, dyrektora wydziału zdrowia w starostwie. Zlecił jej przeprowadzenie kontroli w hrubieszowskim szpitalu w sprawie prawidłowości wykonywania szczepień przeciwko COVID-19 w grupie „0". Taką decyzję podjęto po anonimowym zawiadomieniu, jakoby dyrektor szpitala Dariusz Gałecki umożliwił szczepienie poza kolejnością osobom z kręgu lokalnych elit, przedstawicielom miejskich władz Hrubieszowa.

Więcej szczegółów poznasz czytając papierowe i e-wydanie Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Panie afera
Panie afera 27.01.2021, 07:20
Dyrektorze Gałecki nakazał pan dopisać do grupy 0 rodziny zatrudnione w ZOZ lista została stworzona i cisza, teraz my nie wiemy czy już dawno nie wzięliśmy tej szczepionki,tylko o tym nie wiemy. Zapisując się gdzieś indziej wyjdzie że chcemy ją wyłudzić 2x. Proszę o oficjalne stanowisko, a nie głowa w piasek. Trochę odpowiedzialności za swoje czyny,ludzie mają prawo wiedzieć co jest grane ponoć pan jest Dyrektorem i bierze za to kasę.
cer
cer 25.01.2021, 22:11
a gdzie to wytrzaśnieto takie okreslenie "miejskie elity"
Perfidia
Perfidia 24.01.2021, 08:43
Zwracanie się do Starosty o ujawnienie osób nie lekarzy to porażka, piszmy do Jana Kowalskiego będzie szybciej.
bar
bar 23.01.2021, 18:14
ZNAJĄCY TEMAT czy ty kiedykolwiek zrozumiesz jak jesteś debilnie durny ?
Wreszcie
Wreszcie 24.01.2021, 08:36
Bar napisał do siebie, ile lat to trwało.
znający  temat
znający temat 23.01.2021, 15:33
Większość z tych Elit ciągnie sie od PZPR czy nawet od KPZU hahahaha
Drugi
Drugi 23.01.2021, 08:40
Raz już się szczepią a Starosta Drogojowski głowa w piasek, za daleko od starostwa do przychodni, 6 mies kubity i afera za aferą, a gdzie odwołanie.
Wacek
Wacek 23.01.2021, 08:57
Chodzą wieści ze przewodniczący poleci naj sam pierw...a przy dobrych wiatrach może drogojowka też.
POPIERAM
POPIERAM 24.01.2021, 08:37
w całości wszelkie wiatry.
Niestety
Niestety 22.01.2021, 18:44
Zmiana tematu. W Hrubieszowie zapomniano o waznej rocznicy Powstania Styczniowego. Nic na stronach Powiatu i Miasta. Moze ktos z prominentnych czyta komentarze i przygotuje krotkie info na strony instytucji. Mamy wspaniale tradycje.
medyk
medyk 22.01.2021, 08:46
Wielu prominentów lokalnych twierdzi, że dyrektor proponował im szczepienia. Więc jest coś na rzeczy czy nie???
Niestety
Niestety 22.01.2021, 08:01
Smutna prawda jest taka ,że zaszczepiono ok.60 osób spoza grupy O, a czy prawda ujrzy światło dzienne i w jakim zakresie to całkiem odrębna sprawa.
Stary
Stary 21.01.2021, 17:11
https://unser-mitteleuropa.com…
Niech elity nasze / państwowe odniosą się do tego artykułu
koper93
koper93 21.01.2021, 12:10
Elit? To my mamy jakieś elity w Hrubieszowie? XD poza tym, szpital chyba nie nie ryzykowałby takich akcji, skoro szczepionek jest mało, wszystko kontroluje nfz a ostatnie akcję z Warszawy pokazały że nie ma co kombinować...
Każdy doskonale wie,że
Każdy doskonale wie,że 22.01.2021, 08:14
"Szpital " nie kombinował , kombinowali ludzie bez wiedzy dyrekcji.
Dobre
Dobre 24.01.2021, 08:39
To tam nie ma dyrektora? Hahahaha.
Pulpa33
Pulpa33 21.01.2021, 12:04
ciekawe że ministerstwo i nfz tak kontrolują wszystkie dawki szczepień itd a w naszym małym Hrubieszowie akcje jak z filmu. Coś mi się wierzyć nie chce, skoro szpital wszystko podaje jak na tacy. A że nie chcą podać listy? Nie mogą, takie prawo rodo srodo
kacper
kacper 21.01.2021, 11:57
Wystarczy jeden anonimowy donos żeby powoływać komisję śledczą i marnować pieniądze podatników. A gdzie jakieś dowody? Ja zadzwonię do gazety i powiem że Pani Majewska robi zakupy do domu z gminnej kasy, też będzie komisja?
Komisarz  z  kraju Rad
Komisarz z kraju Rad 23.01.2021, 15:39
Czytałeś co to za komisja co nie ma wglądy w papiery!!!!!!! Kase jako komisja wezmą ale nic nie ustalą . . To jakieś pajacowanie bo jak coś wiedzą powinno to juz w NFZ leżeć czy w prokuratórze !!!!!!!
Niecierpliwie
Niecierpliwie 21.01.2021, 11:09
Czekamy na efekty pracy "hrubieszowskiej komisji śledczej". A może oprócz pana Dyrektora należałoby porozmawiać również ze średnim personelem, który podejrzewam wie dużo więcej od dyrektora na temat tego, co wydarzyło się w punkcie szczepień. Drugim wariantem jest "cicha" obecność członków komisji przed gabinetem w trakcie drugiej tury szczepień. Wtedy będzie jasność sprawy kto i kiedy się szczepił. Hrubieszów to nie Warszawa czy Paryż, wszyscy wiedzą kto kim jest.
pytam
pytam 20.01.2021, 14:16
Niektórzy samorządowcy z Hrubieszowa już zamieścili informacje, że nie szczepili się. Może inne osoby, np. z powiatu też przekażą nam wiadomości na ten temat. Jest kilka innych miejsc, gdzie też można zaszczepić się.
Skunks
Skunks 21.01.2021, 08:49
Jakoś nie bardzo przekonuje mnie to potwierdzenie o zgłoszeniu na przyszłe szczepienie.To żaden, powtarzam żaden dokument wykluczający, że ktoś się już wvześniej nie zaszczepił. Tutaj brak jest kompatybilności pomiędzy już wykonanymi szczepieniami w grupie "0" a zgłoszeniami.Przecież deklarujący chęć zaszczepienia wcale nie musi się zaszczepić, zawsze może się np. rozmyślić.
Oczywiście nie podejrzewam naszych włodarzy, że są zdolni do takiej manipulacji. Ale jest stare przysłowie:"uderz w stół, a nożyce się odezwą".
prawda
prawda 21.01.2021, 11:30
Pierwsza komentowała inna pani zapewniając, że żaden radny ze Starostwa nie szczepił się. Czyżbyś nawiązał do tego przekazu słowami: "uderz w stół, a nożyce odezwą się". Znacznie wcześniej to uczyniła, niż publicznie na Fb, druga osoba. Dlaczego? Bo niestety, zaczęto bezprawnie domagać się ujawniania danych przez osoby nieuprawnione. Twój wpis również jest nieprawdziwy i sugeruje, że prawda jest kłamstwem. Przypominam o odpowiedzialności za słowa, które wypisuje się.
Ojoj!
Ojoj! 21.01.2021, 12:59
Zabolał kogoś komentarz i to chyba bardzo, skoro straszy komentatora.
Spokojnie, wyluzuj, prawda sama się obroni.
prawda
prawda 21.01.2021, 14:40
Widzę, że wszystko mierzysz swoją miarą. Jak mówi przysłowie: "na złodzieju czapka gore". Nic mnie boli, bo jestem jedynie obserwatorem. Najciekawsze jest zdjęcie - cywile w szpitalu. Widać trzeba to czymś przykryć, najlepiej kłamstwem o szczepieniu innej osoby.
Wybór należy do Ciebie
Wybór należy do Ciebie 21.01.2021, 15:12
Jak pisał ks.Józef Tischner, są trzy prawdy: świnto prawda, tys prawda i gówno prawda.
@
@ 21.01.2021, 17:43
Ja znam prawdy,,,, prawda, gówno prawda,i też prawda.
prawda
prawda 21.01.2021, 16:24
Jest też prawda, straszna prawda i statystyka.
Lol
Lol 20.01.2021, 13:53
Jedna pani,która nie ma nic wspólnego ze służbą zdrowia,ktora tak podkreślała,że jest w grupie ryzyka zawodowego, lansowała się na fb.ze się zaszczepiła i co? I nic!
mops-gops
mops-gops 23.01.2021, 13:50
nie wiem o kogo chodzi, ale pracownicy MOPS i GOPS też są w grupie zero
Bela
Bela 20.01.2021, 13:59
Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie.
Lol
Lol 20.01.2021, 20:59
Wielka społeczniczka
Lol
Lol 20.01.2021, 16:08
Haha daleko jej do wojewody
res
res 20.01.2021, 12:16
a policja to w ktorej grupie jest, bo podobno juz.....................
skr
skr 19.01.2021, 20:26
a co na to nowy ostoja praworządności?
erdol
erdol 23.01.2021, 21:29
a może zaszczepiony?
Zaszczepieniec bezroborny
Zaszczepieniec bezroborny 19.01.2021, 19:20
Zadyma w zoz, zadyma w pup. Elyta działa dla dobra powiatu.
Śledzący
Śledzący 19.01.2021, 19:15
Cały smród to wyłącznie przychodnia, tam diabeł tkwi w szczegółach. Prześledzić trzeba kto będzie zgłaszać się na drugą dawkę i problem zainteresowanych sam się rozwiąże, kto miał prawo przyjąć szczepionkę a kto zrobił to po znajomości albo poprzez układy z panią doktor
To teraz
To teraz 20.01.2021, 06:56
Mija 3 tygodnie nowych szczepionek nie ma łatwo sprawdzić.

Pozostałe