Policjanci czuwają, by nikt nie zamarzł

  • 15.01.2021, 09:51
  • mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Policjanci czuwają, by nikt nie zamarzł Fot. policja.pl
Kiedy na dworze panują niskie temperatury, wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne, w podeszłym wieku. Policjanci biłgorajskiej komendy sprawdzają miejsca w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy.

Niskie temperatury zwłaszcza w nocy to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Niebezpieczeństwo to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu. Dzielnicowi biłgorajskiej komendy kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Sprawdzają tereny ogródków działkowych i pustostanów. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę. Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbanie o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego nie przechodźmy obojętnie obok człowieka śpiącego na ławce, osłabionego czy nietrzeźwego.

Zwróćmy uwagę na to czy w naszym sąsiedztwie są osoby w podeszłym wieku, samotne, opuszczone lub nieporadne. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywających w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, które mogłyby być narażone na wyziębienie. Zgłoszenia można przekazywać dzwoniąc na numer alarmowy 112, również anonimowo.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń do osób, które tej pomocy potrzebują. Nie bądźmy obojętni!

Pamiętajmy: jeden telefon może uratować czyjeś życie.

mł. asp. Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SAMARYTANIN
SAMARYTANIN 16.01.2021, 09:32
W zimie jest zimno ,tak było zawsze i jest .Bieda ma róźne oblicza ,jedni sami wybrali taki los inni są niezaradni .Pomoc należy się im w tym trudnym czasie .
Mieszkaniec  T
Mieszkaniec T 15.01.2021, 19:27
Tyszowce ul Średnia w zawalisku koczuje dziad nie do końca zdrowy na umyśle ,idą wielkie mrozy a on żyje w nędznej chałupie zawalisku a zboku stoi kontener .Nikt z MOPS -u nie skieruje jego do schroniska lub na leczenie do Radecznicy .Zima zaczyna być sroga a tu nikt tym menelem się nie interesuje ,tylko czekają na wiosnę .Czy mieszkańcy i władze są ślepe na tą sytuacje w jakich warunkach i kto tak dziś żyje .Osobnik jest dziwak ,a zima ma swoje prawa .

Pozostałe