Śmieciowy problem. Jak się to robi w Ulhówku? (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.01.2021, 08:00
  • Maria Dec-Kiełb
Śmieciowy problem. Jak się to robi w Ulhówku? (TYLKO W GAZECIE)
Kiedy wszystkie samorządy zmagają się z problemem rosnących cen za wywóz śmieci, w Ulhówku wójt znalazł patent na to, co zrobić, żeby nie płacić więcej. Jak podkreśla, dla dobra mieszkańców.

31 grudnia skończyła się umowa na odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w gminie Ulhówek. Na sesji 30 grudnia wójt poinformował radnych, że przetarg na odbiór śmieci w 2021 r. został unieważniony.

 – Chcemy, aby nasi mieszkańcy w 2021 roku nie płacili więcej za śmieci. Wszystkie oferty przekraczały kwoty, jakie zbieramy z opłat. Po wnikliwych i szczegółowych analizach podjęliśmy decyzję o rozpisaniu nowego przetargu na zagospodarowanie odpadów – powiedział wójt Łukasz Kłębek.

Wójt przyznał, że widzi, iż stawki za wywóz śmieci rosną, ale jak podkreślił żywi nadzieję, że przetarg przyniesie pozytywne rozwiązanie, a stawka w gminie Ulhówek będzie jedną z najniższych nie tylko w okolicy, ale i w regionie.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tomek
Tomek 16.01.2021, 17:14
Śmieci zawalone kontynery i na ziemi leżą śnieg przykrył i nie widać czy w tej gminie gospodarza nie ma .A wypłatę ma ,ma.
brawo
brawo 13.01.2021, 23:12
Brawo, jeszcze tych nieuczciwych zmusić do złożenia deklaracji i segregacji, piec to nie śmietnik. Im nie zależy a mi dzieci trują.
Mieszkańcy
Mieszkańcy 13.01.2021, 19:15
Śmieci walają się psy,koty rozciągają i to kontynery zawalone i to tak ma być to chyba cisowka ma zabierać 😂😂

Pozostałe