Biłgoraj: Wandale w nowiutkim parku. Apel burmistrza miasta

  • 11.01.2021, 06:00
  • ak
Biłgoraj: Wandale w nowiutkim parku. Apel burmistrza miasta Fot. UM Biłgoraj
Park za urzędem miasta w Biłgoraju dopiero niedawno został otwarty po gruntownej modernizacji, a już "rozgościli się" w nim wandale. Burmistrz ma w związku z tym apel do mieszkańców, by pomogli chronić wspólne mienie.

"Szanowni Mieszkańcy, w ostatnim czasie obserwujemy nagminne dewastacje mienia miejskiego znajdującego się w oddanym do użytku niespełna 3 miesiące temu, parku za Urzędem Miasta Biłgoraja. Zniszczone zostały między innymi elementy placu zabaw: huśtawka, klamki w furtkach oraz przęsła ogrodzenia. To tylko niektóre efekty wybryków chuliganów odnotowane na terenie miasta w ostatnim czasie" – napisał w swoim apelu burmistrz Janusz Rosłan.

Przypomniał, że podobne chuligańskie wybryki wcześniej zdarzały się w innych częściach miasta, m.in. na nowym targowisku „Mój Rynek” przy ul. Jagiełły.

Szef samorządu wezwał do zaprzestania takich zachowań. 

"Akty wandalizmu niweczą działania, których celem jest poprawa jakości życia mieszkańców i przestrzeni, w której żyjemy. Wydatki na naprawę wybryków chuligańskich i usuwania szkód ponosimy my, wszyscy mieszkańcy miasta. Należy pamiętać, że takie działania są przestępstwem. Park na Placu Wolności jest pod stałym monitoringiem 2 kamer – napisał burmistrz.

Dodał też, że zapis z kamer już został przekazany policji, co być może pomoże w namierzeniu i zatrzymaniu sprawców. Jeśli staną przed sądem, może im grozić nawet do 5 lat więzienia.

Janusz Rosłan liczy, że biłgorajanie na takie akty wandalizmu nie będą obojętni i jeśli je zauważą, zareagują jak należy, czyli np. zaalarmują odpowiednie służby. Można to zrobić wybierając nr alarmowy 112, ale też telefonować do Straży Miejskiej na nr: 84 686 02 26 lub 721 818 182. Każdy ma możliwość powiadomienia również dyżurnego komendy policji pod nr: 47 815 22 10. Wszystkie takie zgłoszenia mogą pozostać anonimowe.

ak

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Radokanawolno
Radokanawolno 12.01.2021, 00:38
Widziałem to ostatnio. Ktoś tu za dużo siły ma. Przykre

Pozostałe