Dzieci czekają na paczki ze słodyczami

  • 01.12.2020, 13:22
  • AP
Dzieci czekają na paczki ze słodyczami Fot. FB OPZiWR Ubiegłoroczny Mikołaj z ówczesną wiceprezydent Małgorzatą Bzówką jako Śnieżynką.
Tylko do 4 grudnia można przygotować paczkę ze słodyczami dla dzieciaków z rodzin zastępczych i objętych wsparciem asystenta rodziny z Zamościa. Akcja organizowana jest od 2013 r.

– Na początku wspierały nas tylko zamojskie szkoły, ale z czasem dochodziły różne instytucje takie jak prokuratura, policja, zakład karny czy wojsko. W ubiegłym roku wsparło nas ponad dwudziestu darczyńców, osoby prywatne i firmy. Pomagają szkoły, wyższe uczelnie – WSH-E i UPZ, straż miejska, Meble Polskie, Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego, Poznańscy, Panas Transport, Społem PSS „Robotnik”, urząd miasta z podległymi jednostkami, ŚDS, izba celna – wymienia Monika Pałczyńska, organizator Pieczy Zastępczej i Wspierania Rodziny w Zamościu.

W ub.r. przygotowano 120 paczek. W tym roku, z uwagi na pandemię Mikołaj nie wejdzie do żadnego domu. Zostawi paczkę pod drzwiami, zadzwoni do drzwi i powędruje dalej. Dzieci będą mogły jedynie pomachać mu przez okno – mówi organizator akcji.

Zachęcamy do wsparcia, bo słodko jest się dzielić. Paczki można przynosić do czwartku (3 grudnia) na ul. Bolesława Prusa 2, tel. 84 627 07 73.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe