Konkurs: Czekają na piękne wiersze

  • 26.11.2020, 08:00
  • lew
Konkurs: Czekają na piękne wiersze Fot. pixabay.com
Tylko do końca listopada można składać prace do XXXI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „U progu Kresów”. Organizatorem konkursu jest Nadbużańskie Towarzystwo Kultury – środowisko Rodzin Kresowych w Chełmie.

Utwory nadesłane na konkurs powinny nawiązywać do ogólnej tematyki Kresów, historii, tradycji, malowniczości oraz wydarzeń początku XXI w. Ze względu na wydarzenia na Białorusi, organizatorzy proponują zwrócić uwagę na twórczość Władysława Syrokomli. Nagroda specjalna w tym roku nosi hasło „Żydzi z Lubomla na Wołyniu”.

Do 30 listopada należy nadesłać trzy utwory poetyckie, dotychczas niepublikowane, w trzech drukowanych egzemplarzach, opatrzonych godłem (do godła należy dodać informację – imię i nazwisko autora, data urodzenia, adres, telefon, adres e-mail, wykonywany zawód). W przypadku udziału i składaniu utworu na nagrodę specjalną, organizatorzy proszą o czwarty wiersz w ogłoszonej tematyce. Nie jest to jednak obowiązkowy punkt konkursu.

Prace w wersji papierowej należy nadsyłać na adres: Konkurs Poetycki „U progu Kresów”, ul. Katedralna 15/2, 22-100 Chełm.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe