Zamość: Zakupy dla seniora

  • 21.11.2020, 09:06
  • AP
Zamość: Zakupy dla seniora
Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie wspólnie z Zamojskim Centrum Wolontariatu pomaga seniorom zagrożonym COVID-19. Z pomocy nie skorzystają jednak wszyscy.

Program "Wspieraj Seniora" jest przeznaczony do osób liczących siedemdziesiąt i więcej lat. W wyjątkowych sytuacjach mogą z niego skorzystać osoby poniżej 70 roku życia. Z pomocy wyłączone są osoby objęte usługami opiekuńczymi. Wsparcie polega na bezpłatnym dostarczeniu zakupów (artykuły spożywcze i środki higieny osobistej) przez wolontariuszy. Senior pokrywa koszty zakupów. Zakupy dokonywane są od poniedziałku do piątku. 

Co musi zrobić senior?

1. Seniorze, zadzwoń na infolinię 22 505 11 11. Podczas rozmowy zgłoś, że zostajesz w domu, zapisz datę i godzinę kiedy dzwoniłeś.

2. Zadzwoni do Ciebie pracownik MCPR i zweryfikuje dane. Podaj datę i godzinę kiedy dzwoniłeś na infolinię. Pracownik zweryfikuje i ustali w jaki sposób można Ci pomóc. Poda numer kodu identyfikacji, który jest Twoim numerem zgłoszenia na infolinii. ZAPISZ NUMER KOD. Pamiętaj! Zapisz nr telefonu do MCPR.

3. Przychodzi do Ciebie osoba wyznaczona przez MCPR (wolontariusz), podaj swój numer zgłoszenia, który jest kodem identyfikacji wolontariusza. Jeśli masz wątpliwości, zadzwoń do MCPR-u.

4. Przekaż wolontariuszowi listę zakupów i fundusze na ich zrealizowanie. Wolontariusz zrobi niezbędne zakupy, dostarczy je wraz z paragonem oraz resztą z pobranej gotówki.

5. Usługę kończy telefon pracownika MCPR, który kontaktując się z Seniorem, upewni się, że wszystko zostało zrealizowane poprawnie.

Podczas kontaktu noś maseczkę, zachowaj dystans, w miarę możliwości używaj rękawiczek jednorazowych.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe