Sale obsługi w ZUS zamknięte dla interesantów

  • 30.10.2020, 09:42
  • Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim
Sale obsługi w ZUS zamknięte dla interesantów Fot. Archiwum KT
W związku z sytuacją epidemiczną od 30 października niedostępna jest bezpośrednia obsługa klientów w ZUS w Janowie Lubelskim. Zamknięta jest też świadczeniowa sala obsługi ZUS w Biłgoraju, przy ulicy Kościuszki.

Wnioski i dokumenty można składać w obu placówkach do specjalnych skrzynek przy wejściach do budynków, bez osobistego kontaktu z pracownikami. Natomiast z bezpośredniej obsługi klientów można korzystać w pozostałych placówkach ZUS w regionie, na przykład w:

  • Oddziale ZUS w Biłgoraju przy ul. Krzeszowskiej 62A (obsługa przedsiębiorców i ubezpieczonych),
  • Inspektoracie ZUS w Zamościu przy ul. Kiepury 2,
  • Biurze Terenowym ZUS w Krasnymstawie przy ul. PCK 13.

Instytucja poinformuje o ponownym otwarciu sal obsługi w Biłgoraju i Janowie osobnym komunikatem.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do załatwiania spraw bez wychodzenia z domu, przez internet. W regionie działają już e-wizyty. Do umówienia takiej wideorozmowy z pracownikiem ZUS wystarczy urządzenie z dostępem do internetu, kamerą i mikrofonem, np. komputer lub telefon. Wnioski i dokumenty można składać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS. Konto w portalu można założyć przez internet: za pomocą profilu zaufanego, bankowości elektronicznej lub podczas e-wizyty. Działa również infolinia ZUS pod numerem 22 560 16 00, dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-18.00.

Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe