Zamość: Nie wyrzucaj! Podziel się zniczem - akcja PGK

  • 19.10.2020, 08:06
  • ak
Zamość: Nie wyrzucaj! Podziel się zniczem - akcja PGK Fot. pixabay.com
Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu zainicjowało cenną akcję pod hasłem "Podziel się zniczem".

O co chodzi? Wiele współczesnych zniczy to nie są jednorazówki. Można je wykorzystywać wielokrotnie, jeśli do środka włoży się nowy wkład. PGK zachęca więc, aby wykorzystanych już zniczy przed lub po Święcie Zmarłych nie wyrzucać, ale zanosić do specjalnego regału ustawionego przy głównym wejściu na cmentarz komunalny.

Ważne, by były to znicze czyste, kompletnie, po prostu nadające się do ponownego wykorzystania. Ktoś może taki znicz wchodząc na cmentarz wziać, włożyć do niego wkład i postawić na grobie bliskiej osoby.

W ten sposób zużyty znicz zyskuje drugie życie. Wiele z nich rzeczywiście wcale nie musi lądować w śmietnikach.

PGK informuje również, że dbając o groby będzie można  na miejscu skorzystać z narzędzi takich jak grabki, miotły i konewki. Nie trzeba ich ze sobą dźwigać, można bezpłatnie pożyczyć w administracji cmentarza.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe