Kradzież pietruszki po hrubieszowsku...

  • 15.10.2020, 11:54
  • ak
Kradzież pietruszki po hrubieszowsku... Fot. KPP Hrubieszów To na tym polu doszło do tej rodzinnej, "brawurowej" kradzieży...
Zięć stał na czatach, jego zona kryła się za słupem, a teściowa w... psiej budzie. Tak pewna rodzina spod Hrubieszowa zorganizowała skok na... pietruszkę na jednym z pól.

"Szajkę" działającą pod osłoną nocy namierzyli dzięki kamerom termowizyjnym strażnicy graniczni. Było ok. godz. 22, a po polu biegali jacyś ludzie, pakując do worków warzywa. Funkcjonariusze wypatrzyli też zaparkowany nieopodal samochód osobowy, a przy nim mężczyznę. Gdy do niego podeszli, osoby z pola zaczęły uciekać.

– Jak ustalono mężczyzna z żoną i teściową przyjechał tam nocą, aby skraść warzywa. 38-latek miał stać na „czatach”, a żona i teściowa grasowały w tym czasie po polu – wyjaśnia Edyta Krystkowiak, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Hrubieszowie.

Jedną z kobiet udało się dogonić właścicielowi pola. 36-latka usiłowała ukryć się za słupem. Druga z pań, 53-latka liczyła, że będzie bezpieczna, gdy wejdzie do psiej budy na jednej z posesji w pobliżu. Nic z tego. Funkcjonariusze NOSG ją tam znaleźli. Chwilę po tym na miejsce dotarła policja.

– Wartość skradzionej pietruszki oszacowano na kwotę około 30 zł. Natomiast mundurowi ukarali dwie mieszkanki gminy Hrubieszów mandatami karnymi w wysokości 500 zł – podsumowuje całą akcję Edyta Krystkowiak.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ha,ha
Ha,ha 16.10.2020, 09:07
Przestępczość zorganizowana.
be
be 15.10.2020, 14:16
Kara powinna być duża. Ta pietruszka to jest czyjaś praca. W mojej okolicy też tak jest że stara babka sieje sobie warzywa a młodzi zdrowi złodzieje idą i sobie rwą ile chcą. Złodziejstwo powinno być karane.
ya
ya 15.10.2020, 19:10
karać złodziei, w ciagu dwóch dni ogołocona moja działkę z cebuli, papryki, pomidorów, patologia żyje kosztem innych
Aa
Aa 15.10.2020, 13:52
Ale wstyd

Pozostałe