Werbkowice: Referendum jeszcze w tym roku? (TYLKO W GAZECIE)

  • 13.10.2020, 06:03
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Referendum jeszcze w tym roku? (TYLKO W GAZECIE) Dwie doby wystarczyły inicjatorom referendum na zebranie 1 tys. podpisów, przy 784 wymaganych.
W ciągu 48 godzin podpisało się pod wnioskiem ponad 1 tys. wyborców.

Zaledwie pięciu dni potrzebowali inicjatorzy przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania wójta gm. Werbkowice Agnieszki Skubis-Rafalskiej na zebranie wymaganej liczby podpisów pod wnioskiem. Zebrali dwukrotnie więcej – 1679 podpisów. 

Czy i kiedy do referendum dojdzie? Co obywatele zarzucają pani wójt? A co ona na to? Czytaj w Kronice Tygodnia

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (93)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rocco
Rocco 05.12.2020, 11:26
Kto zna Panią Wójt to wie co to za ziółko. (Mowa o miszkańcach Werbkowic) Książkę by można o niej napisać. Tak miała oszczędzać. I co? Pierwsze co zrobiła? Kupiła nową skodę żeby wozić swoje dupsko. I nie ***cie że starą nie dało się jeździć. Jej Pieddolenie że remontuje drogi? ***a. Nie remontuje gmina tylko powiat, i jeszcze jedno niech nie przelewa swoich problemów z życia prywatnego na niwę służbową.
Kasia
Kasia 17.10.2020, 12:17
Tak pięknie wyrośnięte dwa buraki jeszcze nie widziałam.Jak ludzie potrafią robić sobie reklamę dzięki referendum.
Tak
Tak 17.10.2020, 08:46
Odwołujcie i sekretarz Joker jako zbawca do was wróci Józek K stołkiem za mącenie zapłaci na złość odwołanym z PIS i Wójtowej.Perfidia.
WrC
WrC 15.10.2020, 11:19
Ludzie gdy widze to co sie dzieje na FB i na osiedlu ta propaganda i mowa nienawiści aby tylko wszystko przypisac wojtowej za cale to zło co wy robicie a nie ona. Ludzie obudzmy sie. STOP HEJTEROM! STOP MOWY NIENAWIŚCI! STOP KŁAMSTW! Ile mozna tego sluchac i czytać. Wezcie sie do pracy a nie zajmujecie sie propaganda. I tak nie przejmiecie tej gminy PSL za to co robicie z panem O. Jestem przeciw temu referendum. Tak jak juz większość ludzi maja dość was i tej wasej brudnej kampanii. I jeszcze na do dodatek obrazacie pania Danute. Wstyd i hanba ludziska. Pozdro z WrC.
RW
RW 15.10.2020, 15:22
Nie PSL a stary ZSL a to różnica.
Jedna
Jedna 16.10.2020, 13:20
Zaraza gorsza od Covida.
XYZ
XYZ 15.10.2020, 07:39
Czy jak PSL dojdzie do władzy będzie lepiej? Oj nie sądzę ... Czy jak od kilku lat rządzi PIS jest lepiej? Bynajmniej......
Okazja
Okazja 15.10.2020, 00:27
Poznają Zielone od ,,korzenia,,
H
H 15.10.2020, 00:23
Mirka zrobi w Urzędzie niezły BURDEL
Jadzia
Jadzia 14.10.2020, 22:46
Ponoć jej mąż już nie wytrzymał i się wyprowadził. Pierwszy dał przykład co robić
Wrb
Wrb 15.10.2020, 12:11
NO tak, to wina ludzi, że ona jest jebni..a.
Polak
Polak 15.10.2020, 11:10
Hehe jak ludzie im nie daja normalnie żyć to sie nie dziwie, ciagle ich nochodzicie i propagandę siejecie wstyd i hanba dla was za to.....
Wera
Wera 14.10.2020, 13:33
Po dobrym panie, kto nastanie?
Cezary
Cezary 14.10.2020, 22:44
Najpierw trzeba się tej baby pozbyć co księży bałamuci.
Waldek
Waldek 14.10.2020, 20:26
Już gorzej napewno nie będzie, już więcej takich ludzi nie ma, demokracja jest już długo i różni wójtowie byli ale takiego dna jeszcze w naszej gminie nie było
Leśnik
Leśnik 14.10.2020, 09:40
Czy to referendum w dobie pandemii jest aby bezpieczne?
MartaP
MartaP 14.10.2020, 12:26
A czy jak jeden z drugim, jak przed Świętami będą latać po marketach jak opętani, to będzie bezpieczne?
Tomasz
Tomasz 14.10.2020, 11:47
A czy wybory w dobie pandemii były bezpieczne? I 70 mln wyrzucone w błoto przez Sasina?
Absurdy Kronikarza
Absurdy Kronikarza 14.10.2020, 13:02
Mamy o wiele więcej zachorowań. Żaden z oświeconych referendystów tego nie zauważył?
Osobiście może bym i poszła na to referendum ale jak maczał w tym palce Kronikarz oraz PSL to nawet palcem nie kiwnę.
RW
RW 14.10.2020, 18:12
PSL w tym palcy nie maczał, jeżeli już to ZSL.
Joko
Joko 14.10.2020, 23:52
Jeden ch.j
MartaP
MartaP 14.10.2020, 08:50
Słyszałam, ze ostatnia sesja jest warta obejrzenia. Coś długo jej nie udostępnia. Zawidłam się na niej. Tyle obiecywała a okazała się intrygantką pozbawioną zasad moralnych i etycznych. Szkoda, że musimy się teraz w tym bagnie taplać.
Basia
Basia 14.10.2020, 09:10
Ja także słyszałam że ciekawe były sesje i w mieście i w powiecie ale jakoś też ich nie ma. Proszę się nie doszukiwać w tym złych intencji urzędów. Od niedawna wszystkie nagrania z sesji muszą być z transkrypcją więc trochę to musi potrwać.
MartaP
MartaP 14.10.2020, 09:21
WIem o tym Pani Basiu;-) Jednakże dzisiaj upływa 14 dni od Sesji. Rady Gminy i wypadało by chociaż protokół przedstawić ludziom?
Wściekły mieszkaniec Gminy
Wściekły mieszkaniec Gminy 14.10.2020, 06:04
Nikt nie popiera, ani Wójt ani Rady Gminy ani ponoć byłego juz Sekretarza, robią pośmiewisko z Naszej Gminy pisząc bzdury po internetach, gazetach.... 2 lata zmarnowane ...... Zapomnieli po co są i dla kogo i za czyje pieniądze pracują...
Celebryci za dychę.... WSTYD....
Tomasz
Tomasz 14.10.2020, 08:44
Wójt jaka jest - każdy widzi. I nic jej nie zmieni. Ale że radni siedzą jak mysz pod miotłą ? Od czego wy tam jesteście? Przewracacie tylko tymi papierami na sesjach jakbyście nie wiadomo co mieli tam wyczytać i tylko czekacie aż sesja się skończy i dietkę będzie można pobrać! Wstyd! (PS. Nie urażając 2 radnych, którzy potrafią się odezwać i chwała im za to)
Obudźcie się im nie zależy na dobru gminny.
Obudźcie się im nie zależy na dobru gminny. 14.10.2020, 07:25
A tacy jak ty, dają przyzwolenie na to co się dzieje. Dlaczego grupka ludzi rządzi gminą, gdzie są normalni mieszkańcy co dobro gminy leży im na sercu?My jako naród nie umiemy darzyć do dobra ogółu,tylko prywata jeszcze raz prywata..
Wszyscy
Wszyscy 14.10.2020, 05:56
Za Wójtową nie wpuścimy zielono-tęczowych.
Nie wszyscy
Nie wszyscy 14.10.2020, 09:31
Chyba śnisz ha ha ha.
Tak
Tak 14.10.2020, 05:59
Randapem w zarazę.
Justynka
Justynka 13.10.2020, 21:51
Wilk, co rządził lasu centrum,
zgodził się na referendum.
Dość wciąż plotek miał o nędzy,
a szczególnie wśród zajęcy.

Więc zapytał wszystkich w lesie,
co wolicie - odpowiedzcie:
zaufacie mnie wilkowi,
czy las sprzedać mam lisowi?

Czy jest jakaś w tym nadzieja,
że las wyrwą z rąk złodzieja?
Wilk wie, że to jego ściema,
a lis wyrżnie las i sie ma.
lubię Panią Wójt
lubię Panią Wójt 13.10.2020, 21:49
Te podpisy nie przełożą się na głosy za odwołaniem. Zapewniam. Pani Wójt proszę spać spokojnie. Zielono w tej gminie nie będzie nigdy.
Mieszkaniec gminy Werbkowice
Mieszkaniec gminy Werbkowice 14.10.2020, 09:36
Nie pocieszaj. To nic nie da. Jesteśmy przeciw i tak zagłosujemy. Liczba zebranych podpisów to jeszcze nie wszyscy. Reszta czeka na referendum. Do komisarza trafiłoby dwa razy tyle głosów jakby zbierali podpisy dłuzej. Spoko.
Gmina
Gmina 13.10.2020, 21:00
Referendum zweryfikuje sympatie i antypatie. 1679 podpisów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Turkowice
Turkowice 13.10.2020, 20:56
Jezcze raz Jestemy z Pania Nie kazdy z Turkowic jest zielony lub co gorsza czerwony
Turkowice
Turkowice 13.10.2020, 19:33
Jestesmy z pania
TURKOWICE
TURKOWICE 13.10.2020, 20:13
Mów za siebie człowieku!!! Ta kobieta nie pomogła nam. Bo nie chciała. A nasza radna bezradna? No tego po tobie Justynko się nie spodziewałam.
Ha ha ha
Ha ha ha 13.10.2020, 19:55
To się trolle rozpędziły. Tak, Turkowice za, szczególnie za pomoc po gradobiciu. Za takie podejście do poszkodowanych, mamy być za?
Miro, Zdzichi, Zbycho :)
Miro, Zdzichi, Zbycho :) 13.10.2020, 18:53
Pani Agnieszko spokojnie nic się nie wydarzy. Zielonych nie wpuścimy do gminy. Kronikarz pogoniony będzie dobrze.
Gibki
Gibki 13.10.2020, 18:13
A ja sądzę, że Tomasz Bąk z Werbkowic wygra

Pozostałe