Koronawirus w ogólniakach i podstawówce. Zakażeni są uczniowie

  • 07.10.2020, 11:09
  • ak
Koronawirus w ogólniakach i podstawówce. Zakażeni są uczniowie Fot. pixabay.com
Z powodu potwierdzenia koronawirusa SARS-CoV-2 u uczniów na tryb hybrydowego nauczania przeszły od dzisiaj III LO w Zamościu, także II LO przy ZSBiO w Biłgoraju, a wcześniej także zamojska SP nr 4.

Tak jak pisaliśmy TUTAJ, od dzisiaj (do 11 października) kwarantanną w III LO w Zamościu objętych zostało 30 uczniów jednej z klas maturalnych oraz 5 nauczycieli.

CZYTAJ TAKŻE: NOWE OGNISKA KORONAWIRUSA W ZAMOŚCIU I ZWIERZYŃCU

Także od dzisiaj, ale tylko do 9 października, jak zdecydował sanepid, z domów ma uczyć się młodzież II klasy licealnej w ZSBiO w Biłgoraju. W tym przypadku kwarantanną z powodu wykrycia COVID-19 u jednego z uczniów objęto jego koleżanki i kolegów (w sumie 29 osób) oraz 7 nauczycieli. 

Od poniedziałku do piątku (5-9 października) zdalnie uczy się też jedna klasa VIII w SP nr 4 w Zamościu. Tutaj również zakażony jest uczeń. Na kwarantannie jest 25 uczniów i 1 z nauczycieli, który jest jednocześnie rodzicem.

CZYTAJ TAKŻE: KORONAWIRUS W SZKOŁACH I PRZEDSZKOLU

Wiadomo też dzisiaj, że w SP nr 1 w Biłgoraju kwarantanną, z powodu zakażenia nauczyciela, objęto 68 uczniów (z klas I, II oraz pojedyncze osoby z klas VI, VII i VIII) oraz 3 pedagogów.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Łysy
Łysy 07.10.2020, 15:01
W przedszkolu nr 15 dwie klasy sa na kwarantannie ale o tym sanepid jakos nie mówi
Pasażerka
Pasażerka 07.10.2020, 14:03
Może policja i straż miejska zwróciłaby uwagę na busy, którymi uczniowie (i nie tylko) dojeżdżają. W maseczkach pojedyncze osoby.
Sfistakstary
Sfistakstary 07.10.2020, 16:08
Tak, zaszczuć psami najlepiej
Grzegorz
Grzegorz 07.10.2020, 13:38
Przynajmniej starsze klasy 6, 7 i 8, licea i studenci powinni już uczyć się w domu!
Aleksandra
Aleksandra 07.10.2020, 13:33
Jest już święty czas żeby nauka była tylko on-line w domu!!! Za dużo nauczycieli i uczniów już choruje, dużo dzieci traci teraz naukę siedząc w domach bo rodzice już boją się puszczać dzieci do szkoły albo dzieci są na kwarantannach i też są w domu!!!! Czas żeby ktoś coś z tym zrobił!!! Nie ma ministra edukacji ale są chyba inni ministrowie!!!!

Pozostałe