Skonfiskowali ponad 1000 podróbek na giełdzie w Mokrem

  • 05.10.2020, 12:18
  • ak
Skonfiskowali ponad 1000 podróbek na giełdzie w Mokrem Fot. KMP Zamość
Kurtki, spodnie, bluzy, koszulki i skarpetki, w sumie ponad 1000 sztuk odzieży skonfiskowano w niedzielę (4 października) na giełdzie w Mokrem. Towarem, który miał udawać markowy handlowali dwaj Bułgarzy.

To była wspólna akcja zamojskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i funkcjonariuszy celno-skarbowych. Kolejny już raz razem odwiedzili giełdę w poszukiwaniu podrabianych towarów. 

Na jednym z kramów natrafili na ponad 140 koszulek i bluz oraz 440 par skarpet oznaczonych nielegalnie znakami renomowanych firm. Z towarem przyjechał pod Zamość 46-letni Bułgar. Jego 59-letni rodak, na innym stoisku miał przeszło 110 kurtek, bluz, spodni i koszulek.

– Towar został zabezpieczony, a właściciele nielegalnego asortymentu zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszą zarzuty naruszenia przepisów ustawy prawo własności przemysłowej. Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2 – podsumowuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe