Uderzą w smog? (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.09.2020, 06:15
  • Agnieszka Piela
Uderzą w smog? (TYLKO W GAZECIE) Łukasz Kwiatkowski: Proponujemy wprowadzenie radykalnych rozwiązań. Stop palenia węglem!
O tym, że smog w Zamościu występuje, wiadomo nie od dziś. Są czujniki powietrza, edukacja na różnych poziomach, akcje społeczne, ale to wciąż za mało.

Kilka dni temu do Rady Miejskiej trafiła petycja Stowarzyszenia Zamość – Nasz Wspólny Dom w sprawie przyjęcia zamojskiej uchwały antysmogowej.

Zdaniem Łukasza Kwiatkowskiego, wiceprzewodniczącego stowarzyszenia, co roku w sezonie grzewczym mamy w Zamościu do czynienia z zatrutym powietrzem.

Jakie są pomysły, by sobie z tym radzić? czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bez wyngla
Bez wyngla 25.09.2020, 20:47
Zapraszam 👀przy lekkim przymrozku na św Piątka palą plastik śmieci Masakra ci kt mówią , iż smogu nima ! Chyba mieszkają w czarnej d
Mm
Mm 24.09.2020, 21:22
Jeszcze Veolia ze spalarnią dołoży swoje i bedziemy chwalić się naszym roztoczem.
Zamościan
Zamościan 24.09.2020, 21:17
Znów o tym smogu ? Cofnięcie się w pamięci jakieś 15 lat temu gdzie przychodząca jesień zwiastowała palenie liści krzaków, krzewów i BÓG wie czego jeszcze, jak przy drogach paliły się kupki jak z kominów leciał dym bo palony był węgiel to wtedy smogu nie było? ..... Teraz to jest wymysł żeby zarobić na pseudo sprzęcie do oczyszczania. A smog produkują auta których jest coraz więcej a nie kominki w domu ani palone liście opamiętajcie się durny narodzie.....
Gosia
Gosia 24.09.2020, 21:04
Sezon grzewczy idzie małymi krokami , warto coś z tym zrobić , aby można byłoby w zimę oddychać. Proponuję skorzystać z programu czyste powietrze ,ja uzyskałam dzięki niemu kocioł eei pellets i zima Gsoa nie straszna .
Darek_zmc
Darek_zmc 24.09.2020, 10:39
Zacznijcie od ciepłowni tam dopiero dymią a nie czepicie sie prywatnych domków
las
las 24.09.2020, 13:59
Skąd w takim razie taki smog na osiedlach domów jednorodzinnych szczególnie oś. Powiatowa, Karolówka, Św. Piątka, Zamczysko? Przecież tam w zimne dni, przy wilgotnym powietrzu nie ma czym oddychać.

Pozostałe