Ukrainiec przeszedł "zieloną granicę" i go złapali

  • 15.09.2020, 12:30
  • ak
Ukrainiec przeszedł "zieloną granicę" i go złapali Fot. NOSG
Zdołał przedostać się z Ukrainy do Polski, ale zaraz po tym jego wyprawa się zakończyła. Nielegalnego migranta zatrzymali w niedzielę, 13 września strażnicy graniczni z Hrebennego.

Mężczyzna dotarł do naszego kraju nielegalnie, omijając  oficjalne przejście, wybrał tzw. zieloną granicę. Nie dotarł tam, gdzie chciał, bo namierzyli go mundurowi. Cudzoziemiec nie miał przy sobie dokumentów zezwalających na pobyt w RP.

– W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, iż chciał podjąć pracę zarobkową w Polsce. Mężczyzna, po przeprowadzeniu wobec niego czynności administracyjnych, został przekazany stronie ukraińskiej przez drogowe przejście graniczne w Hrebennem – informuje Dariusz Sienicki, rzecznik Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Od początku roku funkcjonariusze NOSG zatrzymali już ponad 30 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe