Jarczów: Odnowili mogiły żołnierzy września 1939

  • 12.08.2020, 09:06
  • ak
Jarczów: Odnowili mogiły żołnierzy września 1939 Fot. UG Jarczów
Prace renowacyjne trwały od dwóch lat i kosztowały w sumie ponad 66 tys. zł. Warto było wydać te pieniądze, bo teraz żołnierskie groby na cmentarzu parafialnym w Jarczowie prezentują się dużo lepiej.

Właśnie zakończył się drugi etap prac, na który gmina pozyskała ostatnio 10 tys. zł dotacji. Teraz i wcześniej pieniądze pochodziły od wojewody i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także z samorządowego budżetu.

Odbiór ostatnio realizowanych prac budowlanych odbył się we wtorek, 11 sierpnia. Uczestniczyli w nim proboszcz parafii w Jarczowie ks. Tomasz Turek, wójt Tomasz Tyrka, jego zastępca Paweł Mroczkowski i Sylwester Pitura, przedstawiciel wykonawcy czyli firmy Betonex.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe