Bezpieczne wakacje w Krasnobrodzie z policjantami

  • 10.08.2020, 09:00
  • Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość
Bezpieczne wakacje w Krasnobrodzie z policjantami Fot. KMP Zamość
„Bezpieczne wakacje 2020” – to hasło wczorajszej akcji zorganizowanej przez zamojskich policjantów. Mundurowi spotkali się z młodzieżą wypoczywającą na sportowym obozie, obecni byli też na plaży.

Profilaktyk z zamojskiej komendy wspólnie z przewodnikiem psa służbowego oraz miejscowymi policjantami opowiadał młodzieży o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Mundurowi uczestnikom obozu sportowego przypomnieli o zasadach udzielania pierwszej pomocy, pokazali jak skutecznie prowadzić reanimację oraz w jaki sposób reagować w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Policjanci apelowali do młodzieży o rozsądek, przypominając jednocześnie o negatywnych skutkach spożywania alkoholu i zażywania substancji odurzających.

Wczorajsza akcja „Bezpieczne wakacje 2020” to również wzmożone kontrole na drogach dojazdowych do kąpielisk oraz w miejscach wzmożonego ruchu turystycznego. Policjanci z wydziału ruchu drogowego sprawdzali, czy kierujący pojazdami stosują się do znaków zakazu zatrzymywania się i postoju, sprawdzali ich trzeźwość oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Skupili się również na zachowaniu pieszych, czy swoim nieroztropnym zachowaniem nie powodują zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Kontrolowali także autokary – stan techniczny pojazdów, trzeźwość i kwalifikacje kierowców. 

Natomiast na plaży mundurowi sprawdzali przestrzeganie przez osoby wypoczywające regulaminu kąpieliska, stan trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego oraz sposób wykorzystywania jednostek pływających. Bacznie obserwowali również, czy osoby wypoczywające nad wodą ze swoimi pociechami sprawują nad nimi należytą opiekę.  

Policjanci kontrolowali także kierujących busami, którzy zarobkowo przewożą osoby uczestniczące w spływach kajakowych. Sprawdzali, czy wykorzystywane samochody są odpowiednio przystosowane do przewozu osób i kajaków, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Kontrolowali także liczbę przewożonych pasażerów, stan trzeźwości kierowców oraz posiadane kwalifikacje.

Zwracali również uwagę na przestrzeganie ograniczeń i nakazów wprowadzonych w związku z COVID-19, zarówno tych obowiązujących w przestrzeni publicznej, jak i w środkach transportu.

Dorota Krukowska-Bubiło, KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe