Policjanci z Krasnobrodu z wizytą na harcerskim obozie

  • 14.07.2020, 11:27
  • Źródło: KMP Zamość
Policjanci z Krasnobrodu z wizytą na harcerskim obozie Fot. KMP Zamość
Policjanci wykorzystują każdą okazję, aby z młodzieżą rozmawiać o bezpieczeństwie. Tym razem spotkali się z harcerzami wypoczywającymi na obozie w lasach miejscowości Potok Senderki. Wizyta mundurowych miała wymiar profilaktyczny. Rozmawiali o zagrożeniach oraz apelowali o rozsądek podczas wakacji.

Dzielnicowi każdego dnia dbają o bezpieczeństwo osób, które odwiedzają miasto i gminę Krasnobród. W sposób szczególny zwracają uwagę na wypoczywające dzieci i młodzież, czuwając nad tym, aby na koloniach i obozach czuły się bezpiecznie i unikały zagrożeń. Wykorzystują każdą okazję do rozmowy o bezpieczeństwie.

W miniony weekend dzielnicowi mł. asp. Grzegorz Pryciuk i mł. asp. Sławomir Gancarz odwiedzili obóz ZHR O/Lubelski zlokalizowany w lesie w miejscowości Potok Senderki.

W czasie wizyty z harcerzami rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa, mówili jak należy postępować, aby nie narazić siebie i innych na niebezpieczeństwo. Dużo uwagi poświęcili także na przypomnienie młodzieży zasad bezpiecznego wypoczynku nad wodą, cyberprzemocy, szkodliwości zażywania dopalaczy oraz zasad, którymi należy się kierować w przypadku zgubienia się w lesie.

Policjanci poruszyli także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz konsekwencji negatywnych zachowań. W czasie spotkania promowali akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i związany z nią konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

Na zakończenie swojej wizyty harcerzom życzyli przede wszystkim niezapomnianych wrażeń i wyjątkowo udanego wypoczynku.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe