Jakby ktoś się na nas uwziął (TYLKO W GAZECIE)

  • 14.07.2020, 05:45
  • Bogdan Nowak
Jakby ktoś się na nas uwziął (TYLKO W GAZECIE) Najpierw susza, potem ulewy, które stargały uprawy.
To trudny rok dla rolników. Ta sytuacja uderzy wszystkich po portfelach.

Najpierw potężna susza, potem obfite deszcze, nawałnice, a w niektórych miejscowościach nawet gradobicie. Pogoda w ostatnich miesiącach sprawiła nam dużo przykrych, bardzo niepokojących niespodzianek. Jak to się przełoży na plony? Zapytaliśmy o to rolników z Zamojszczyzny.

– Ten rok jest dla nas wyjątkowo trudny, wręcz tragiczny. Naprawdę aż serce boli, gdy patrzy się na uprawy – mówi z żalem Jolanta Siek, współwłaścicielka gospodarstwa rolnego i ogrodniczego w Łabuńkach Drugich (gm. Łabunie). – Najpierw wyniszczyła je susza, a teraz wilgoć, której jest w nadmiarze. Straty będą na pewno duże. W takiej sytuacji jest wielu rolników.

Więcej o sytuacji w rolnictwie przeczytasz w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe