Biłgoraj: Policjanci na półkoloniach

  • 08.07.2020, 14:06
  • Źródło: KPP Biłgoraj
Biłgoraj: Policjanci na półkoloniach Fot. KPP Biłgoraj
Biłgorajscy policjanci odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach organizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego.

Edukacyjne spotkania organizowane są w ramach profilaktycznej akcji letniej „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”. Rozmowy dotyczą więc zasad bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

W trakcie spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie. Policjanci z zachowaniem środków ostrożności i obowiązujących obostrzeń tłumaczyli najmłodszym jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Rozmawiali również o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi jak i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

Nie można również zapominać o bezpieczeństwie na drodze. Szczególnie teraz podczas wakacji na drogach panować będzie wzmożony ruch. Policjanci w trakcie spotkań przypominali jak ważne dla niechronionych uczestników ruchu drogowego są odblaski, które mogą uratować nam życie.

Na koniec każdego spotkania policjanci życzyli dzieciom bezpiecznych i spokojnych wakacji.

Źródło: KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe