Hrubieszów: Na początku był zachwyt (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.07.2020, 07:09
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Na początku był zachwyt (TYLKO W GAZECIE) Łukasz Krawczyk rozpoczął rekonstrukcję zabudowy przedwojennego Hrubieszowa od miniatury domu w, którym mieszka od 8 lat.
Łukasz Krawczyk, młody regionalista i pasjonat z Hrubieszowa, wiernie rekonstruuje przedwojenną zabudowę tego miasta.

Pomysł na makietę z miniaturową zabudową śródmieścia przedwojennego Hrubieszowa zaczął się krystalizować jakieś półtora roku temu.

 – Wszystko rozpoczęło się od potrzeby odtworzenia pierwotnego wyglądu domu, w którym mieszkam od 8 lat. To jest przedwojenny budynek przy ul. Berka Joselewicza. Obecnie wygląda on zupełnie inaczej niż kiedyś. Wiem to z archiwalnych dokumentów i zdjęć – tłumaczy regionalista.

Więcej o tej niezwykłej pasji hrubieszowianina przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe