Jedźcie na wakacje bezpiecznie

  • 26.06.2020, 15:00
  • Źródło: KMP Zamość
Jedźcie na wakacje bezpiecznie Fot. KMP Zamość
Rozpoczynamy wakacje. Nad bezpieczeństwem osób podróżujących drogami Zamojszczyzny będą czuwali policjanci z ruchu drogowego. To właśnie oni wczoraj podczas kontroli drogowych, życząc kierującym bezpiecznych podróży, przypominali o obowiązku przestrzegania przepisów i znaków drogowych oraz obowiązku zachowania trzeźwości za kierownicą.

Ponieważ wakacje to czas wyjazdów, wczoraj - przeddzień rozpoczęcia wakacji, policjanci z zamojskiego ruchu drogowego podczas kontroli drogowych przypominali kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze. Przypominali, że podróż należy wcześniej zaplanować, uwzględniając czas wypoczynku i wyruszyć w drogę sprawdzonym samochodem, z wypoczętym kierowcą.

Kontrolowanym kierującym policjanci zwracali także uwagę na obowiązek zachowania trzeźwości za kierownicą, uświadamiając im, że nietrzeźwy za kierownicą to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Apelowali o przestrzeganie obowiązujących przepisów i znaków drogowych. Przypominali, że nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków, dlatego też należy dostosować ją nie tylko do znaków, ale również panujących na drodze warunków oraz własnych umiejętności. Kierowcom uświadamiali, że przewożąc pasażerów biorą odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo. Dlatego też powinni dopilnować, aby każdy miał zapięte pasy, a dzieci były przewożone w specjalnych fotelikach.

Wczorajsze działania to początek wzmożonej pracy dla policjantów z zamojskiego ruchu drogowego. Wzorem lat ubiegłych przez całe wakacje każdego dnia będą czuwali nad bezpieczeństwem osób podróżujących po drogach powiatu zamojskiego. Podczas kontroli szczególną uwagę będą zwracali właśnie na te zagadnienia, o których przypominali kierowcom w czasie czwartkowej akcji.

W czasie wakacyjnych kontroli na drogach naszego powiatu policjanci dużo uwagi poświęcą również niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Są oni, bowiem grupą najbardziej narażoną na utratę zdrowia podczas wypadku. Nasz region licznie odwiedzany przez turystów stanowi atrakcję dla miłośników jazdy na rowerach, którzy właśnie tym środkiem transportu poznają uroki Roztocza. Stąd apel do rowerzystów o zachowanie ostrożności oraz do kierujących samochodami o czujność i zwracanie uwagi na cyklistów.  

Policjanci podczas wczorajszej akcji przypominali kontrolowanym kierowcom, że stan epidemii w kraju nie minął. Dlatego też apelowali o zachowanie dystansu społecznego i przestrzeganie zakazów, nakazów oraz zaleceń wydanych po to, aby chronić zdrowie nas wszystkich.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe