A po nocy przychodzi dzień... (TYLKO W GAZECIE)

  • 24.06.2020, 15:53
  • m
A po nocy przychodzi dzień... (TYLKO W GAZECIE)
W tomaszowskich gminach szacują straty po burzy w Boże Ciało.

Burze, które przeszły nad naszym regionem poczyniły wiele szkód. Szczególnie w gminach: Tyszowce, Ulhówek i Łaszczów. Poszkodowani czekają na pomoc finansową, żeby odbudować to co zostało zniszczone. A strażacy z Tyszowiec liczą, że w końcu otrzymają nowy wóz za 800 tys. zł.

Henryk Sobczuk, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Łaszczowie, mieszka w Nabrożu. W tej miejscowości w 1997 roku trąba powietrzna wybiła m.in. szklaną rozetę we frontonie kościoła i zniszczyła organy, połamała drzewa w alei prowadzącej do kościoła. Upadające konary drzew uszkodziły wiele nagrobków na tamtejszym cmentarzu. Huragan rujnował wszystko, co napotkał po drodze, burzył budynki, zrywał dachy…

Kto i na jakie wsparcie może liczyć? O tym przeczytasz w aktualnym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

m

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe