Pan z CBA? Nie wierzę!

  • 24.06.2020, 09:15
  • ak
Pan z CBA? Nie wierzę! Fot. pixabay.com
Brawa dla mieszkańca gminy Zamość. Nie dał się nabrać oszustowi, który jako rzekomy agent Centralnego Biura Antykorupcyjnego usiłował go zaangażować w "tajną akcję" służb.

Człowiek, który zatelefonował na numer stacjonarny do mężczyzny zastrzegł, że rozmowa jest ściśle poufna, bo dotyczy tajnej akcji CBA, które rozpracowuje grupę przestępczą zaciągającą kredyty na cudze dane. Podobno taką pożyczkę, w wysokości 40 tys. zł wzięto na nazwisko mieszkańca gminy Zamość.

– Fałszywy funkcjonariusz, chcąc uwiarygodnić swoją historię polecił, aby nie odkładając słuchawki, wybrać numer 112 lub 997. Zgłaszający wykonał polecenie, a wtedy usłyszał zapewnienie, że zarówno funkcjonariusz, jak i historia są prawdziwe – opowiada Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Ponieważ "agent" zabronił rozmówcy wspominania komukolwiek o sprawie, mężczyzna nabrał podejrzeń. Uprzedził, że zatelefonuje do banku, by dopytać o szczegóły. Wtedy rozmowa się zakończyła

– Trzeźwość myślenia, opanowanie i stanowcza postawa mieszkańca gminy Zamość uchroniła go od utraty oszczędności. Przypominamy, że w takich sytuacjach nie należy działać pochopnie. Pośpiech tutaj jest złym doradcą. Należy pamiętać również o tym, że funkcjonariusze Policji, CBŚP, czy też CBA nie informują przez telefon o prowadzonych działaniach. Nie proszą również o zaciągniecie kredytu, czy też przelanie pieniędzy na wskazane przez siebie konto. Jeżeli otrzymany telefon wzbudza podejrzenie próby oszustwa należy powiadomić o tym policję – podkreśla Krukowska-Bubiło.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe